Szkoła Podstawowa
w Janowicach

Warsztaty historyczne – Poznajmy historię

W dniach 1-2 lutego 2023 roku uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w warsztatach historycznych, które przeprowadzili zawodowi archeologowie i odtwórcy historyczni z grupy rekonstrukcyjnej „Poznajemy historię”.

Część uczniów zapoznała się  uzbrojeniem średniowiecznych drużynników i rycerzy. Dowiedzieli się, jak można było zostać rycerzem, jak zmieniało się uzbrojenie, czy wszyscy mieszkali w zamkach, czy kobiety mogły zostać rycerzami oraz inne ciekawe fakty. Ponadto własnoręcznie projektowali tarcze, którą zabrali do domu oraz mogli strzelać z łuku.

Druga część grupy brała udział w warsztatach zielarskich, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak nasi przodkowie leczyli choroby bez ukończenia medycyny. Przenieśli się do pracowni zielarskiej, gdzie kłęby pary buchały z kotła i zdobywali wiedzę tajemną o ziołach i roślinach leczniczych. Mieli również możliwość sporządzenia własnego eliksiru do kąpieli, który zabrali do domu.

 

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com