Szkoła Podstawowa
w Janowicach

Szopka w świetlicy

Miesiąc grudzień to niewątpliwie radosny czas oczekiwania oraz przygotowań do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W naszej świetlicy już od pierwszych jego dni dzieci miały okazję wykonywać kartki świąteczne, stroiki i ozdoby choinkowe. Angażowały się także w przygotowanie dekoracji sali.

Jednym z ważniejszych jej elementów stała się szopka bożonarodzeniowa, na której wykonanie poświęciliśmy najwięcej czasu. Do przygotowania szopki, w zdecydowanej większości użyte zostały materiały z recyklingu, począwszy od konstrukcji poprzez figurki ludzi, a skończywszy na najdrobniejszych detalach znajdujących się na wyposażeniu. Jedynie figurki zwierząt są zakupione.

Obecnie społeczność szkolna może obejrzeć szopkę w świetlicy, natomiast od 22 grudnia 2022 roku do 2 stycznia 2023 roku będzie ona wystawiona w Gminnej Bibliotece Publicznej w Janowicach. Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia naszego wspólnego dzieła.

Magdalena Grabda-Pełka – wychowawca świetlicy

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com