Szkoła Podstawowa
w Janowicach

Projekt: MISTRZYNI SZYMBORSKA

Ustanowienie przez Senat RP roku 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej to wspaniała okazja do upamiętnienia osiągnięć wybitnej noblistki. Z tej okazji zrodził się pomysł, którego autorką jest Magda Krajewska, by zorganizować ogólnopolski projekt, w realizację którego włączone zostaną wszystkie chętne szkoły. Propozycja Magdaleny spotkała się z uznaniem Agaty Sieńczak, Beaty Gwizdały oraz Agaty Karolczyk-Kozyry.

Nasza szkoła również przystąpiła do  ogólnopolskiego projektu "MISTRZYNI SZYMBORSKA".

Jednym z podjętych działań było zrealizowanie przez szkolne koło teatralne prowadzone przez p. Jolantę Kuczyńską inscenizacji wybranych wierszy Wisławy Szymborskiej i zaprezentowanie ich uczniom klas 5-8.

W projekcie udział wzięli: Amelia Pycia, Aleksandra Redosz, Michalina Czana, Dominika Klasa, Igor Jakubowski, Filip Motal, Oliwia Sacher, Alicja Bubak, Weronika Dziadek.

Zaprezentowane zostały wiersze:

„Jarmark cudów”, „Kamień”, „Dłoń”, „Konkurs piękności męskiej”

Jolanta Kuczyńska (realizatorka i opiekun projektu)

 

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com