Szkoła Podstawowa
w Janowicach

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

10.11.22 klasa 8 a zaprezentowała akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przedstawili scenki z życia legionistów i ich rodzin. Razem ze szkolnym chórem zaśpiewali pieśni patriotyczne a na końcu, uczennica Emilia Kamińska zagrała na skrzypcach. Uroczystość zakończono wspólnym zaśpiewaniem hymnu państwowego.

W tym samym dniu klasa 8 z nauczycielem historii Panią Renatą Martyniak udała się pod Krzyż Partyzancki, znajdujący się w Janowickim Lesie przy Pięciu Alejach. Uczniowie zapalili tam znicz i chwilą ciszy uczcili pamięć walczących o niepodległą i wolną Polskę.

W organizacji uroczystości pomogły panie: Anna Makuchowska, Ilona Wójtowicz, Renata Martyniak, Jolanta Kuczyńska.

Serdecznie za pomoc dziękujemy.

 

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com