Szkoła Podstawowa
w Janowicach

Andrzejki w klasie pierwszej

Dnia 25. listopada obchodziliśmy w naszej klasie andrzejki. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Niecierpliwi i myślący o przyszłości pierwszoklasiści mogli sprawdzić, co ich czeka, korzystając z wróżb zorganizowanych w klasie. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się, jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka.

Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały tańce przy piosenkach z repertuaru dziecięcego, zaś energię zapewnił słodki poczęstunek. Razem z nami bawiły się pluszowe misie, które w tym dniu obchodziły swoje urodzinki. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wielu niezwykłych przeżyć oraz  emocji i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com