Sporty letnie i nie tylko...

 Wakacje za nami czas powrócić do szkoły. Dwa miesiące wakacji spędzone zapewne w ruchu będzie trzeba teraz zamienić na godziny, spędzone w ławkach szkolnych i przy biurkach w domu. Nauka to ważna sprawa a wiedza jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Trzeba jednak pamiętać, że do normalnego funkcjonowania potrzebne jest nam również nasze ciało. A niestety nasze ciało w okresie jesiennym, gdy za oknem słota i plucha narażone jest na wszelakie infekcje. Pamiętajmy jednak, że mimo wszystko nie należy rezygnować z aktywności fizycznej, gdyż jest ona w tym okresie doskonałym treningiem dla sił obronnych organizmu. Sporty letnie, takie jak jazdę na rowerze i rolkach można teraz zamienić na spacery czy pływanie - oczywiście polecam pływalnie kryte!

Spacery można połączyć ze zbieraniem grzybów, które w tym roku szczególnie obrodziły – sprawdziłam osobiście. Jedyną rzeczą o jakiej należy pamiętać, zwłaszcza w niepogodne dni, jest odpowiedni ubiór. Nie może on być ani za ciepły, ani zbyt lekki – najlepszym i najbezpieczniejszym ubraniem jest ubranie na „cebulkę”, ważne jest również nakrycie głowy.

Pamiętajmy ruch to najlepszy sposób na dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne i jest niezbędny do prawidłowego rozwoju, ale o prawidłowym rozwoju i o wadach postawy jakie mogą być skutkiem zbyt małej aktywności fizycznej zajmiemy się w przyszłym miesiącu.