ŚWIETLICA

Procedury przyjmowania na świetlicę

Karta uczestnika świetlicy


ŚWIETLICA MAŁEGO DZIECKA

GODZINY PRACY
PONIEDZIAŁEK 6.30 – 8.00 i 10.40 – 17.00
WTOREK 6.30 – 8.00 i 11.35 – 17.00
ŚRODA 6.30 – 8.00 oraz 9.40 – 10.40 i 12.30 – 17.00
CZWARTEK 6.30 – 8.00 i 10.40 – 17.00
PIĄTEK 6.30 – 8.00 i 10.40 – 17.00

ŚWIETLICA STARSZEGO DZIECKA
GODZINY PRACY
PONIEDZIAŁEK 8.00 – 9.55 i 11.35 – 17.00
WTOREK 8.00 – 9.55 i 11.35 – 17.00
ŚRODA 12.30 – 17.00
CZWARTEK 12.30 – 17.00
PIĄTEK 11.35 – 17.00
Bardzo prosimy o punktualne odbieranie dzieci ze świetlicy!


 „Dla Ciebie Mamo” - aktywna świetlica szkolna
„Dziś dla Ciebie Mamo, świeci słońce złote,
Dla Ciebie na oknie usiadł barwny motyl.
Dziś dla Ciebie Mamo, płyną barwne chmurki,
A wiatr je układa w świąteczne laurki.
Dziś dla Ciebie Mamo, śpiewa ptak na klonie
I dla Ciebie kwiaty dziś pachną w wazonie.
Dzisiaj droga Mamo, masz twarz uśmiechniętą,
Niech przez rok cały, trwa to wielkie święto”.

Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną z pomocą wychowawców przygotowali niesamowite niespodzianki dla swoich ukochanych Mamusi m.in. kartki, drewniane szkatułki, serca- magnesy, wianki ozdobione kwiatami.

Nie zabrakło dobrej zabawy klockami jak również gier w szachy, gier planszowych, odbył się konkurs na najwyższą wieżę z kart - mistrzem został Seweryn z klasy 4. Dzieci ułożyły kilkanaście kompletów puzzli. Korzystając z pięknej pogody aktywnie spędzamy czas na placu zabaw i boisku szkolnym. Staramy się, żeby na świetlicy dzieci czuły się bezpiecznie i przyjemnie.

/p. Ewelina Moczek/

Zdjęcia>>>


Dzieci na świetlicy szkolnej oprócz różnych innych zajęć, przygotowują prace na kiermasz świąteczny:

Zdjęcia: Zabawy świetlicowe i przygotowania do kiermaszu wielkanocnego>>>


Tak bawiliśmy się w styczniu na świetlicy szkolnej:

Zdjęcia>>>


ZAPRASZAMY NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W DNIACH 4-22.12.2017 r.

 

Zdjęcia>>>
 


Przygotowania do kiermaszu świątecznego na świetlicy szkolnej.
W listopadzie na świetlicy szkolnej ruszyły przygotowania do kiermaszu świątecznego. Dzieci wykonały mnóstwo kartek, bombek, choinek i wiele różnych ozdób świątecznych. Uczniowie chętnie rozwiązywali wszelkiego rodzaju łamigłówki, odbył się również konkurs karaoke w którym dzieci chętnie uczestniczyły. Podczas dnia Pluszowego Misia dzieci kolorowały swoje ulubione misie.

  

/p. Ewelina Moczek/

Zdjęcia>>>


Pracowity październik

Pracowity październik na świetlicy szkolnej za nami. Podczas tygodnia: „Zdrowie może być smakowite” dzieci stworzyły plakat wycinając produkty na medal z gazet. Uczniowie klasy czwartej zaprojektowali krzyżówkę zdrowia, którą wspólnie rozwiązaliśmy. Nie zabrakło dobrej zabawy klockami jak również gier w szachy, piłkarzyki, bilard oraz różnorodne edukacyjne gry planszowe.

 
Malowanie dziesięcioma palcami jest jedną z najskuteczniejszych metod wyzwalania swobodnej ekspresji twórczej. Metoda ta bardzo zainteresowała najmłodsze dzieci uczęszczające na świetlicę, efektem są piękne jesienne drzewa. Ostatniego dnia października dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w tworzenie dyni przy użyciu różnych materiałów plastycznych. Kolejna relacja z zajęć na świetlicy za miesiąc, zapraszamy do odwiedzenia galerii.

/Wychowawcy świetlicy szkolnej/

Zdjęcia>>>


Kwiaty dla Mojej Pani

14 października - Dzień Edukacji Narodowej. Z tej właśnie okazji dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną przygotowywały piękne prace.” KWIATY DLA MOJEJ PANI” – wcześniej przygotowane kontury kwiatów namalowane na „ szkle”, bardzo starannie wypełniały farbami akrylowymi. Całości dopełniło tło, przygotowane z folii aluminiowej. Efekt końcowy wspaniały.
Samorząd Uczniowski z pomocą innych uczniów wykonali piękne kartki „ Mądre Sowy”. Kartki zostały wręczone nauczycielom oraz pracownikom szkoły.
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy.

/p. Ewelina Moczek/

Zdjęcia>>>


Różnorodne aktywności na świetlicy szkolnej

Na świetlicy szkolnej nauczyciele starają się aby uczniowie mogli rozwijać się na różnych płaszczyznach. Dlatego prowadzone są zajęcia plastyczne, czytelnicze, ruchowe, konstrukcyjne i relaksacyjne, dzieci mają możliwość odrabiania zadań domowych pod okiem nauczyciela, uczą się wzajemnej akceptacji i współdziałania w grupie. Do tej pory na zajęciach świetlicowych obchodzony był "Dzień bez samochodu", "Dzień Chłopaka" i "Międzynarodowy Dzień Zwierząt". Pod kierunkiem pań: Ilony Wójtowicz i Eweliny Moczek powstały piękne jesienne witraże malowane farbami akrylowymi, a kolorowanki antystresowe nie tylko wyciszyły dzieci, ale również przyozdobiły świetlicową gazetkę. Z panią dyrektor Urszulą Kal uczniowie prowadzą ciekawe rozmowy przyrodnicze i zdobywają nową wiedzę z tego zakresu, a ostatnio tworzyli kolorową mapę myśli dotyczącą jesieni. Z panią Danutą Uniwersał dzieci korzystają z technologii multimedialnych i zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki i bezpiecznego korzystania z komputera oraz dostępu do internetu. Na świetlicy małego dziecka uczniowie w grupach rozwijają się fizycznie, relaksują z piłkami sensorycznymi, korzystają z ćwiczeń z elementami korekcji wad postawy i zaspokajają naturalną potrzebę ruchu. Niektóre dzieci wybierają edukacyjne gry planszowe lub zabawki i gry rozwijające refleks, koncentrację uwagi i logiczne myślenie. Jeżeli tylko warunki pogodowe są sprzyjające uczniowie korzystają z placu zabaw i boiska szkolnego. Staramy się, żeby na świetlicy było jak w domu i każdy czuł się bezpiecznie i przyjemnie.

/Wychowawcy pracujący na świetlicy/

Zdjęcia>>>


Znajomy - nieznajomy: przestrogi zawsze na czasie!

 

    Internetowi znajomi to obce nam osoby, tak jak i przypadkowo spotkani ludzie. Przygoda Szymona uświadamia uczniom, że nie można ufać osobom poznanym przez internet, ani tym spotkanym na drodze, jeśli ich nie znamy.

Nic nie bierzemy od tych osób, ani też z nimi nigdzie nie idziemy. O tym każdy uczeń musi pamiętać!

/p. Danuta Uniwersał/


Promocja czytelnictwa na świetlicy szkolnej


W ramach promocji czytelnictwa w szkole podczas zajęć świetlicowych uczniowie czytali sobie wzajemnie na głos ciekawe pozycje książkowe dla młodych czytelników czasami wspomagał ich również nauczyciel. Okazuje się, że uczniowie z klasy trzeciej, drugiej, a nawet pierwszej potrafią czytać w
 taki sposób, żeby zainteresować swoich rówieśników. Ponieważ dodatkowym atutem wspólnego czytania i słuchania jest eliminacja nadmiernego hałasu w szkole mamy nadzieję, że uczniowie częściej i jeszcze chętniej będą korzystać z takiej formy spędzania czasu i to nie tylko na świetlicy szkolnej, ale np. podczas przerw.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>