SAMORZĄD UCZNIOWSKI i jego działalność:             powrót


Dzień Chłopaka w naszej szkole
   
29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Przygotowania do tego święta dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego, ale nie tylko, rozpoczęły już dużo wcześniej. Przygotowały gazetkę ścienną na tę okazję, a także przeprowadziły "tajne" wybory na "najsympatyczniejszego chłopaka w szkole". Kiedy nadszedł oczekiwany dzień cała społeczność szkoły zebrała się na krótkim apelu podczas którego zostały oficjalnie ogłoszone wyniki przeprowadzonych wyborów. Wszystkie osoby, na które zostały oddane głosy zostały dodatkowo nagrodzone, natomiast główni wybrańcy otrzymali korony i szarfy najsympatyczniejszego chłopaka w szkole. W kategorii klas 1 - 3 był to Marcin Jachowicz z kl.3, a w kategorii klas 4 - 7 Witold Chromik z kl.7. Ponadto dziewczyny częstowały wszystkich zebranych chłopców lizakami. Chłopcy również przyczynili się do oprawy estetycznej tego święta ponieważ założyli krawaty lub muszki wg uznania. Mamy nadzieję, że wszyscy będą miło wspominali ten dzień, a dziewczęta chyba już nie mogą się doczekać Święta Kobiet;)

Opiekun SU - Ewelina Olejak

Zdjęcia>>>


Wybory do Samorządu - podsumowanie
W demokratycznych wyborach, w których brali udział uczniowie klas 4 - 7, a w tym roku również uczniowie klasy 3, którzy w ten sposób wdrażają się do samorządności szkolnej uczniowie zdecydowali, że główne funkcje w Samorządzie Szkolnym pełnić będą:
Przewodniczący|: Julia Wójcik - kl.5
Zastępca przewodniczącego - Jakub Portasiński - kl.6
Skarbnik - Bartosz Michulec - kl.6
Sekretarz - Joanna Wołoszczak kl.4
2 Sekretarz - Iga Portasińska - kl.4

Serdecznie gratulujemy !
Pozostali uczniowie przedstawiciele poszczególnych klas to:
kl.4
Filip Frączek , Nikodem Wala i Kamil Zeman
kl.5
Kinga Czana, Sara Kondratowicz, Słowik Filip i Stanclik Alicja
kl.6
Kacper Cygan, Krzysztof Janota i Niemczyk Aleksandra
kl.7
Oliwier Kóska, Dominik Stanclik i Piotr Zeman
Mamy nadzieję, że nasza współpraca w tym roku będzie układać się pomyślnie.
Życzę wszystkim ze swojej strony dużo chęci i siły do pracy i ciekawych pomysłów.
Opiekun SU - Ewelina Olejak


Plakaty Wyborcze SU


W tym roku uczniowie klas 4 - 7 aby dostać się do Samorządu Uczniowskiego mieli przybliżyć swoją osobę i własny program wyborczy (pomysły na pracę w SU) w formie plakatu tak, aby wszyscy uczniowie mogli się z nim zapoznać. Osoby, które podjęły się tego zadania zostały wyróżnione i spośród nich uczniowie klas 3 - 7 w demokratycznych wyborach głosowali na LIGĘ SAMORZĄDU.

 

Na zdjęciach plakaty uczniów, którzy zaangażowali się już na wstępie w prace Samorządu Uczniowskiego>>>

/p.Ewelina Olejak/