PRACE DZIECI            powrót


Super film!!!

Uczniowie Tomasz Tlaga i Damian Kopaczka w programie MovieMaker stworzyli dla wszystkich film z wycieczki w Pieniny. Zachęcamy do oglądania>>>


Serduszka z masy solnej

Dzieci z pierwszej klasy własnoręcznie ugniatały z masy solnej serduszka i robiły "pieczątki" swoimi dłońmi.
Zabraliśmy się żwawo do pracy. Ugniataliśmy, wałkowaliśmy, formowaliśmy a to naprawdę nie była dla nas łatwa praca. Po wyschnięciu prac malowaliśmy farbami i zrobiliśmy dziurkę, żeby można było przeciągnąć ozdobną wstążkę.
Na pewno będzie to doskonała ozdoba do naszych pokoi!

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Zimowe nastroje

Na pierwszych grudniowych zajęciach kółka plastycznego uczniowie aby przywołać zimę, śnieg, Mikołaja i Święta wykonali aż dwie prace tj. malowali postać Świętego Mikołaja przy użyciu dłoni i palców farbami plakatowymi oraz wykonali choinki z szyszek sosnowych, które pokrywali farbami plakatowymi, a następnie przyklejali do nich kolorowe kuleczki z plasteliny symbolizujące bombki.

Oto efekty ich pracy>>>

/p.Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Sztuka recyklingu

Na zajęciach kółka plastycznego dzieci uczą się wykorzystywania starych zużytych lub niepotrzebnych rzeczy do tworzenia nowych i ciekawych przedmiotów użytkowych lub prac plastycznych. Jest to sztuka recyklingu. Na jednych z takich zajęć uczniowie wykorzystali stare bawełniane, kolorowe koszulki do stworzenia ozdobnych opasek na głowę lub bransoletek. Tak ładnie prezentowali się w wytworach swoich rąk>>>

/p.Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Kolorowe drzewa
Kiedy na drzewach jeszcze widać było piękne kolorowe jesienne liście, uczniowie na kółku plastycznym spróbowali je przedstawić za pomocą techniki kalkowania na kartce, z użyciem kolorowych kredek i prawdziwych liści z różnych drzew. A oto efekty ich pracy>>>

/p.Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Papierowy przybornik
Zajęcia techniczne były dla uczniów klasy I sporym wyzwaniem. Po wspólnym powtórzeniu przez dzieci zasad bezpieczeństwa podczas używania nożyczek ostro zabraliśmy się do pracy. Za pomocą zużytych rolek papieru toaletowego, papieru kolorowego i różnych dodatków udało nam się stworzyć dziecięcy przybornik, który zagościł już na biurku każdego pierwszaka. Był to dla uczniów spory wysiłek, który wymagał wielu starań i dokładności lecz dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i były z siebie bardzo dumne!

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Klasowe drzewko
Zajęcia plastyczne przyniosły w zeszłym tygodniu dzieciom z klasy I mnóstwo radości. Dla odmiany pracowaliśmy nieco inaczej, gdyż nie tworzyliśmy indywidualnych praca lecz jedną, wspólną. Po wybraniu swojego ulubionego koloru robiliśmy "pieczątki" naszych pomalowanych dłoni, tworząc wspaniałe barwy naszej polskiej jesieni. Pierwszaki pomagały sobie w wielu trudnościach i doradzały nawzajem. Na pamiątkę tej wspaniałej zabawy wspólnie zawiesiliśmy plakat na ścianie.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Kompozycje przestrzenne z traw i ziół na butelce

Podczas jesiennych zajęć kółka plastycznego uczniowie wykonywali prace plastyczne tj. kompozycje przestrzenne na butelkach z użyciem różnych rodzajów traw, ziół, kwiatów i gałązek krzewów oraz taśmy dwustronnej i ozdobnych wstążek i materiałów.

/p.Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Praca uczennicy naszej szkoły Martynki Ziobro.


Jesienny wazon

Kolorowe jesienne liście są inspiracją do tworzenia różnych ciekawych prac plastycznych i właśnie tak było u nas, czyli w klasie I. Dzień wcześniej na spacerze w lesie każdy pierwszak nazbierał liści, które znakomicie posłużyły nam na zajęciach plastycznych. Bawiliśmy się robiąc kolorowe pieczątki, które w efekcie utworzyły piękny jesienny, zdobiony wazon.

/p.Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Jesień już nadeszła
Na kolejnych zajęciach koła plastycznego dzieci przedstawiały jesień przy pomocy wybranej techniki plastycznej: malowanie farbami, wyklejanka, wylepianka, kolaż.

/p.Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Jeszcze w uszach szumią morskie fale
Na pierwszych zajęciach kółka plastycznego dla klas I - III uczniowie wykonywali prace przypominające im o wakacjach nad morzem i jeziorem. Były to obrazki z kaszy manny przedstawiające morze i plażę oraz żaglówki na jeziorze wykonane z kolorowych pasków papieru i figur geometrycznych.

/p.Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>