PRACE DZIECI            powrót


Kółko plastyczne
    W tym roku szkolnym na zajęcia kółka plastycznego dla klas 1 - 3 zapisało się aż 32 uczniów. W związku z tym czasami na zajęciach czujemy się jakby wpadło do nas małe tornado, ale oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wszyscy zawzięcie pracują i dają z siebie ile mogą, odkrywając przy tym nowe możliwości, ukryte talenty plastyczno - techniczne, a także nabywając większej wiary we własne zdolności.
    Na pierwszych zajęciach dzieci wykonywały jesienne drzewo, które malowały za pomocą swoich paluszków, a te chociaż jeszcze małe okazały się być całkiem sprawne, czego efekty można podziwiać na zdjęciach. Dzieci doskonale dobrały również kolorystykę oraz ukazały swoją pomysłowość w wykonaniu. Każda praca jest inna i niepowtarzalna.
   

Na drugich zajęciach rozwijaliśmy sprawność manualną poprzez przewlekanie kolorowych nitek i sznureczków przez dziurki w tekturowych szablonach, w celu utworzenia pajęczyny, na której na końcu przykleiliśmy sylwetki pająków, niektórzy nawet więcej niż jedną. Miały one przypominać nam o babim lecie.

    Trzecie zajęcia z kolei upłynęły nam głównie na odrysowywaniu własnych dłoni, co wcale nie jest takie łatwe gdy ma się 6 czy 7 lat, a jeszcze trudniej było je potem wszystkie powycinać, ale daliśmy radę, a efekty są na prawdę spektakularne. Najbardziej cieszyła się pani, która uwielbia słoneczniki :)

    Na kolejnych zajęciach tworzyliśmy jeżyki ze styropianowych kuli przeciętych na pół, które następnie malowaliśmy, wbijaliśmy w nie przycięte pałeczki higieniczne i robiliśmy oczka z ozdobnych szpilek i nosek z pinezki. Może na zdjęciach nie wszystkie elementy już się pojawiły, ale niektórzy kończyli prace w domu, ponieważ te zajęcia były na prawdę czasochłonne i niektórym nie starczyło czasu na dokończenie. Jednak jeżyki i tak były udane.

    Ponieważ 14 października jest święto wszystkich nauczycieli oraz osób związanych ze szkolnictwem dzieci wykonywały na kółku plastycznym kartki okolicznościowe na tą okazję. Wycinały szablony kwiatów różnej wielkości, następnie je odrysowywały na kolorowym kartonie i znów wycinały. Gotowe elementy zaginały według instrukcji nauczyciela i przyklejały na kolorowej kartce. Efekt był ciekawy i na pewno każdy nauczyciel ucieszy się z takiego prezentu, nawet jeśli nie będą tam wypisane życzenia, (bo pierwszoklasiści jeszcze nie potrafią pisać), ale za to w środku znajdą serduszka, kwiatuszki, a nawet własny portret wykonany z wielkim zaangażowaniem.

Ewelina Olejak

Zdjęcia>>>