ŚWIETLICA w roku szkolnym 2015/2016


Nasze ostatnie prace na świetlicy w tym roku szkolnym!
Dotarły prace, które uczniowie wykonali w trakcie zajęć świetlicowych. Zobaczmy efekt końcowy! Jest wspaniały! Przypominam, że kto nie odbierze figurki w środę lub w czwartek (29-30.06) będzie mógł to zrobić we wrześniu. Cudownych i twórczych wakacji!

/p. Agnieszka Czerwińska/


Niezwykły tydzień w naszej świetlicy!
W poniedziałek w ostatnim tygodniu roku szkolnego w świetlicy szkolnej wiele się działo! A to był dopiero początek atrakcji, jaki zaplanowano! Rozpoczęliśmy od zajęć z Plastyki Zmysłowej. Uczestnicy sami wykonywali plastelinę. Użyliśmy do tego mąki, wody, olejków zapachowych, oleju i barwników. Zabawa była przednia! Przy użyciu własnych rąk udało nam się samodzielnie zrobić wspaniałą, pachnącą i kolorową plastelinę! Mieliśmy ręce pełne roboty w dosłownym tego sława znaczeniu. Jak to bywa przy dobrej zabawie ucierpiały „trochę” nasze ubrania, ale prowadząca zajęcia pani Małgosia Drożdż zapewniała nas, że wszystko się dopierze, a to czego doświadczyliśmy – BEZCENNE!!!

Zdjęcia>>>


    We wtorek z kolei odwiedzili nas artyści z pracowni „Maj-art” państwo Małgorzata i Jerzy Antkiewicz. Wykonaliśmy piękne i oryginalne prace z gliny. Były one wykonywane na stożku, a każdy z uczniów według własnego pomysłu stworzył niepowtarzalne dzieło. Wśród wytworów były kotki, sowy, aniołki, grzybki. Po skończeniu pracy z gliny zostały one pomalowane. Prowadzący zabrali je do wypalenia w specjalnie do tego przeznaczonym piecu, który osiąga temperaturę do 2300 stopni! Będą one do odebrania w pierwszym tygodniu wakacji 30 i 31.06 na świetlicy szkolnej w godzinach od 9 do 15. Jeśli ktoś nie może w tym terminie, to oczywiście dzieła będą czekały na właścicieli we wrześniu! Myślę, że to było kolejne BEZCENNE doświadczenie!

Zdjęcia>>>
 

    W środę naszym gościem była ponownie pani Gosia, ale tym razem nie sama. Odwiedziła nas z jednym ze swoich czterech przyjaciół- pięknym pieskiem Tusi. Atmosfera zajęć również była odmienna niż nasze poniedziałkowe szaleństwa. Musieliśmy być spokojni, wyciszeni, aby nie wystraszyć, a tym bardziej nie zdenerwować gościa. Pani Gosia w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam wiele cennych informacji o naszych pupilach. Niejeden z nas ma w domu psa, więc każda informacja była bardzo cenna. Mogliśmy się dowiedzieć, jak rozpoznać „mowę” psa, który wysyła do nas mnóstwo sygnałów i jeśli je znamy to lepiej umiemy porozumieć się z naszym psiakiem. Dowiedzieliśmy się również, jak zachować się w sytuacji, gdy spotkamy nieznajomego psa, aby być bezpiecznym. W tym celu poznaliśmy pozycję „drzewo”. Na zakończenie każdy z nas mógł pogłaskać Tusi zgodnie z instrukcją, jaką wcześniej przekazała nam pani Gosia. Częstowaliśmy ją także przysmakiem. Wszyscy uczynili to bardzo chętnie i z radością. Myślę, że zajęcia były nie tylko pouczające i ciekawe, ale przede wszystkim sprawiły nam wiele przyjemności. W ten sposób zakończyliśmy te ekscytujące dni w naszej świetlicy. Taki koniec roku na pewno na długo pozostanie nam w pamięci!


Zdjęcia>>>

/p. Agnieszka Czerwińska/


Zwycięzcy w VI Międzyświetlicowym Konkursie „Cztery pory roku”
Nasi uczniowie brali udział w VI Międzyświetlicowym konkursie „Cztery pory roku” – „Bezpieczne wakacje”. Spośród wielu zgłoszonych prac jury w składzie p.Ewelina Olejak, p.Marlena Niemczyk-Handzlik i p.Agnieszka Czerwińska wyłoniły osiem, które zostały przesłane. Wśród nich zwycięzcami okazali się:
W kategorii klas I wyróżnienie otrzymała Wiktoria Pyka.


W kategorii klas II-III – II miejsce przyznano pracy zespołowej uczennicom z kl.III: Natalia Stanclik, Sara Kondratowicz, Martyna Ziobro i Alicja Pilska.
Serdecznie gratulujemy! Zwycięskie prace można zobaczyć na stronie SP Bestwina.

/p. Agnieszka Czerwińska/


Przygotowania do Dnia Dziecka w świetlicy
Dzień przed tym radosnym i wspaniałym dla każdego dziecka wydarzeniem, jakim jest Dzień Dziecka, w świetlicy szkolnej pochyliliśmy się nad prawami, ale i obowiązkami najmłodszych. Na podstawie Konwencji Praw Dziecka oraz słów J. Korczaka przeanalizowaliśmy nasze rozumienie tych treści. Uczniowie w grupach wybierali dowolne prawo i obowiązek i prezentowali jak rozumieją jego przestrzeganie bądź łamanie. Niektórzy uczynili to wręcz w sposób aktorski. W razie wątpliwości wyjaśnialiśmy je wspólnie. Zwróciliśmy uwagę na rzeczy najważniejsze:
- ja mam swoje prawa, ale inni również je mają,
- mam nie tylko prawa, ale i obowiązki,
- jeśli chcę, aby moje prawa były przestrzegane, ja również muszę przestrzegać praw innych.
Wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę i mimo rozpiętości wiekowej (od 1 do 5 klasy) wykazali się umiejętnością wzajemnej współpracy.

Agnieszka Czerwińska, Marlena Niemczyk-Handzlik

Zdjęcia>>>


Dzień Mamy w naszej świetlicy!
To Ty wycierałaś moje łzy, gdy nie udał się pierwszy krok lub zepsuła się ukochana lalka.
To Ty przytulałaś, gdy świat okazał się zły, tłumaczyłaś co robić i jak żyć.
Dziękuję Ci mamo za zwyczajne sprawy, uśmiech, zrozumienie, dni zabawy.
Przyjmij te życzenia z wyrazami wdzięczności,
życzę Ci szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Mama w życiu każdego z nas pełni wielką rolę. 26 maja jest więc szczególnym dniem dla każdego. My również chcemy na swój „artystyczny” sposób wyrazić swoją miłość i wdzięczność dla wszystkich Mam. Dlatego w trakcie zajęć świetlicowych wykonaliśmy kwiaty z krepiny, które będzie można nabyć na kiermaszu i wręczyć naszym Mamom w dniu ich święta. Chętnych do pracy, jak zawsze nie brakowało, a wykonane prace są wspaniałe. Bardzo serdecznie dziękujemy również Super Mamie,

Pani Ewie Zeman, która wzbogaciła nasz kiermasz własnoręcznie wykonanymi torbami, jakże przydatnymi każdej Mamie. Zmieszczą się one w torebkach, a w razie zakupów pomieszczą sporo rzeczy! Zapraszamy na kiermasz!

Agnieszka Czerwińska

Zdjęcia>>>


Wielkanoc w świetlicy
U nas również zapanowała świąteczna atmosfera poprzez dekoracje i wykonane przez dzieci prace. Świetlica wygląda przepięknie i wyjątkowo. Przebywając w sali wszyscy czujemy nadchodzącą Wielkanoc. Z okazji zbliżających się świąt życzymy wszystkim cudownego czasu w gronie rodzinnym, radości i mocy Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech ten świąteczny czas będzie dla każdego wspaniały, pełen spokoju i miłości w gronie najbliższych! Radosnego Alleluja!

/p. Agnieszka Czerwińska/

Zdjęcia>>>


Kiermasz wielkanocny
Od czwartku 10 marca serdecznie zapraszamy na świetlicowy kiermasz wielkanocny!


Zobacz zdjęcia>>>

 


Dzień Kobiet w świetlicy
W ten miły dzień dla wszystkich kobiet- tych dużych i tych małych- również w naszej świetlicy świętowaliśmy! Każda młoda dama została poczęstowana ciasteczkiem przez swoich miłych kolegów. Oby takich miłych gestów było jak najwięcej także na co dzień!

Zobacz zdjęcia>>>


Zimowo i świątecznie w naszej świetlicy
Poza zabawą i relaksem w świetlicy również wykonujemy mnóstwo prac plastycznych. Poznajemy różne techniki, doskonalimy w ten sposób swoje umiejętności manualne. Poza pracami na kiermasz, które mogliśmy podziwiać na świątecznym kiermaszu, w sali świetlicy na bieżąco wystawiamy nasze dzieła. Obecnie dominuje tematyka bożonarodzeniowa i zimowa.

/p. Agnieszka Czerwińska/

Zdjęcia>>>


Świetlicowe zabawy
W naszej świetlicy nikt się nie nudzi. Każdy znajdzie coś dla siebie! Zobaczcie sami, co ciekawego można robić, jak różnorodne zajęcia oferuje nam nasza szkolna świetlica. Wkrótce zaprezentujemy efekty naszych prac plastycznych.

/p. Agnieszka Czerwińska/

Zdjęcia>>>


Świetlicowy kiermasz bożonarodzeniowy!
Jak co roku ruszył nasz kiermasz świąteczny! Serdecznie zapraszamy do zakupu ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów na zajęciach świetlicowych. Niektóre z nich były wykonane w domu z
 przeznaczeniem na nasz kiermasz. Życzymy wspaniałych świąt Bożego Narodzenia, a pięknie ozdobiony dom niech nam uświetni czas spędzony w gronie rodzinnym!

/p. Agnieszka Czerwińska/

Zdjęcia>>>


Piątkowe zabawy świetlicowe i nauka w jednym
W piątkowe południe uczniowie klas młodszych przebywając na świetlicy, wolny czas spędzają budując fortece, maszyny, odrabiając zadania, grając w różne gry, rozwijając talenty plastyczne. Jedno jest pewne, wszyscy świetnie się bawią.

/p. Jolanta Kuczyńska/

Zdjęcia>>>


Prace konkursowe
W czasie zajęć świetlicowych chętni uczniowie wykonywali kartki świąteczne w ramach udziału w XVIII Edycji Międzyświetlicowego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego. Kartek zebraliśmy bardzo dużo, a spośród nich wybraliśmy najciekawsze i najstaranniejsze, które zostały przesłane do organizatora konkursu. Zakwalifikowały się prace Emily Wojtyła, Matryny Ziobro, Piotra Barut, Julii Wójcik, Natalki Stanclik, Oli Niemczyk.


Mamy nadzieję, że nasze starania zostaną docenione.

Wyniki będą dostępne 1.12.2015r. na stronie sp7gliwice.pl.

/p. Agnieszka Czerwińska/


Podziękowania!
Serdecznie dziękujemy naszej koleżance Julii Biedroń z klasy 1 oraz rodzicom za podarowanie gier, puzzli i książeczek dla dzieci na świetlicę szkolną, Paulince Kiedroń i rodzicom za styropianowe bombki. Dziękujemy również w imieniu dzieci ze świetlicy i uczęszczających na zajęcia koła plastycznego klas 1-3 Pani Jordanek za przyniesione materiały plastyczne!


Informujemy jednocześnie, że jak co roku odbędzie się świetlicowy kiermasz świąteczny, do którego już pomału się przygotowujemy. Zachęcamy też uczniów do przynoszenia prac świątecznych wykonanych w domu na nasz kiermasz.
/p. Agnieszka Czerwińska/


Kwiaty dla Nauczycieli w świetlicy
Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej życzymy naszym Nauczycielom samych sukcesów w pracy, wspaniałych uczniów, wytrwałości i cierpliwości na co dzień. Do życzeń dołączamy nasze kwiatowe ilustracje wykonane na zajęciach świetlicowych.


Dzień chłopca w naszej świetlicy:)
Nie zapomnieliśmy o naszych kolegach w świetlicy i w dniu ich święta dla każdego mieliśmy miłą niespodziankę!

Zdjęcia>>>


Idzie JESIEŃ

Przed nami prace o tematyce jesiennej, która małymi krokami wkracza w nasze progi.

Zdjęcia>>>

Agnieszka Czerwińska


Co tam w naszej świetlicy?
Nowy rok szkolny już rozpoczęty i my również działamy na całego. Zajęć mamy tak wiele, że trudno nadążyć z umieszczaniem ich na stronie Internetowej. Jednak ktoś, kto uczęszcza na świetlicę doskonale wie ile się u nas dzieje i że o nudzie nie ma co mówić. Za nami już prace plastyczne nt. „Wspomnienia z wakacji”, omawialiśmy również bezpieczne zachowania w czasie zabaw, wycieczek, drogi do i ze szkoły.

Agnieszka Czerwińska