ŚWIETLICA od kulis z roku szkolnego 2007/8


Wiosna oraz Święta Wielkanocne już tuż,tuż...

 

Oto prace uczniów wykonane na szkolnej świetlicy:

 

                       


Walentynkowe nastroje

Wystrój naszej świetlicy został zdominowany wspaniałym lutowym dniem, jakim są Walentynki! Królują u nas serca, serduszka, wierszyki itp. Wykonywaliśmy również kartki na sprzedaż z okazji walentynek.

 

   


Świąteczno-zimowe klimaty na świetlicy

Czas zbliżających się świąt i kalendarzowa zima zagościły również w naszej świetlicy. Dzieci intensywnie i chętnie tworzą rozmaite prace plastyczne. Przeprowadziliśmy także kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było zaopatrzyć się w kartki świąteczne, witrażyki i szklane butelki wymalowane w świąteczne motywy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na materiały plastyczne konieczne do zorganizowania kolejnego kiermaszu oraz do prac wykonywanych przez uczniów na zajęciach świetlicowych. Część zebranej kwoty zostanie też przeznaczona na wsparcie akcji UNICEF-u (dofinansowanie nauki naszego rówieśnika z ubogiego kraju).

                   


Idą ŚWIĘTA...

Dzieci z pomocą opiekunów na świetlicy wykonali przepiękne prace związane z tematyką zimową jak i bożonarodzeniową. Popatrz.

 

                       

Prace uczniów można nabyć na szkolnym kiermaszu bożonarodzeniowym.


Nasi nauczyciele i nadchodząca jesień w pracach uczniów na świetlicy szkolnej.

Na świetlicy szkolnej także chcemy uczcić Dzień Nauczyciela jak i przywitać jesień. Zobaczcie...

               


Nauka przez zbawę na szkolnej świetlicy

    Jak wszyscy mieli okazję się przekonać do świetlicy zostały zakupione nowe gry edukacyjne, dydaktyczne, konstrukcyjne, materiały na ciekawe prace plastyczne. W ten sposób zajęcia na świetlicy stały się na pewno bardziej atrakcyjne. Staramy się zachęcać uczniów do wspólnej, zgodnej zabawy, wdrażać do współpracy w grupie, sztuki kompromisów, umiejętności sportowego zachowania – wygrywania i przegrywania. Oczywiście ukochane komputery, choć bardzo wysłużone nadal cieszą się wielkim powodzeniem. Chciałabym jednak uspokoić rodziców dzieci przebywających na świetlicy, że nie spędzają przed nimi dużo czasu. Jest tylu chętnych, że każdy musi cierpliwie czekać na swoją kolej, a czas najczęściej wynosi 10-15 minut. Zapewniam, że mamy świadomość, aby ograniczać czas gry na komputerze. W tym celu są godziny, gdy na świetlicy nie są w ogóle załączone komputery, a uczniowie odrabiają wtedy zadania bądź korzystają z bogatej oferty gier i zabaw. Przyznaję, że nie wszyscy są tym zachwyceni i niejednokrotnie muszę tłumaczyć uczniom, że gra na komputerze nie jest obowiązkowym zajęciem na świetlicy. Jednak konsekwencja i cierpliwość przynosi już efekty! Pozdrawiam!

pani Agnieszka Czerwińska

 Popatrzcie jak nasze dzieci świetnie nie tylko się bawią, ale i uczą.

                                           

       


Świetlica ponownie zaprasza!

    Witamy wszystkich internautów i zapraszamy do odwiedzania naszej strony „świetlicowej” w nowym roku szkolnym 2007/2008. Na pewno będzie kolorowa i pełna prac naszych niezmiernie pomysłowych i uzdolnionych dzieci. Oto pierwsze z nich: