NASZE OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY

w roku szkolnym 20011/12


REKORDY  SZKOŁY

                    DZIEWCZETA

Dyscyplina

Imię i nazwisko

Wynik

Skok w dal

Katarzyna Łukoś
klasa VI

4,00 m

Rzut piłeczką palantową

Karina Stopka
klasa V
Katarzyna Łukoś
klasa VI

30 m

Bieg długi   800 m

Katarzyna Łukoś
klasa VI

3,02 min

Bieg krótki   40 m

Katarzyna Łukoś
klasa VI

6,84 s

 

   CHŁOPCY

Dyscyplina

Imię i nazwisko

Wynik

Skok w dal

Wojciech Sawkiewicz
klasa V

4,10 m

Rzut piłeczką palantową

Dawid Gleindek
klasa VI

48 m

Bieg długi   1000 m

Dawid Gleindek
klasa VI

3,44 min

Bieg krótki   40 m

Kacper Krężelok
klasa IV
Wojciech Sawkiewicz
klasa V

6,60 s

 

 

 


Uczennica klasy VI - Katarzyna Łukoś w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego z Elementami Historii dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego uzyskała tytuł Finalisty. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Jolanta Kuczyńska. Gratulujemy!

   


W II etapie Gminnego Konkursu z Języka Angielskiego „Little Genie” nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie miejsca:

I miejsce- Julia Bogusz

II miejsce – Łukasz Rąba

IV miejsce- Sabina Adamaszek oraz Oliwia Szczypka

Gratulujemy!

 


 

Uczennica klasy IV – Natalia Pieczka, wraz z zespołem „Gracjanki”  działającym w ramach Akademii Mażoretek „Gracja”, zdobyła  II miejsce na Mistrzostwach Polski Mażoretek uzyskując tytuł I-vice mistrza Polski w kategorii FORMACJA BATON JUNIOR. Zawody zostały zorganizowane w Opolu w dniach 12–13  maja br. przez Stowarzyszenie Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich.  

Gratulujemy!!!

 Zobacz film z występu>>>

 


W V Turnieju Artystycznym Gminy Bestwina pod hasłem „Świat owadów” w kategorii recytatorskiej wzięli udział: MARTYNKA ZIOBRO, KACPER KUBICA oraz BARTOSZ MICHULEC. Każde dziecko zdobyło I miejsce w swojej grupie wiekowej.

Martynka recytowała wiersz „Bosa osa”- Doroty Gellner,

Kacperek- „O dziewczynce, która bała się owadów”,

Bartosz - wiersz pt. „Zielony Żuczek”.

 

W konkursie plastycznym w grupie 6 latków:

 I miejsce zdobył JÓZEF ZOŃ

 II miejsce JAKUB PORTASIŃSKI

 III miejsce ANNA SAWKIEWICZ

 W grupie 5 latków wyróżnienia  otrzymały:

 SARA KONDRATOWICZ oraz  ANNA NIEMCZYK

W grupie 4 latków  wyróżnienie otrzymała MARTYNKA  ZIOBRO.

W grupie 3 latków  I miejsce zajęła PATRYCJA ŚWIERCZEK.

            GRATULUJEMY!!!


Katarzyna Łukoś i Wojciech Sawkiewicz  zostali laureatami Powiatowego Konkursu Ortograficznego, który miał miejsce 13.04.2012 w Gimnazjum i Liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości im. Franciszki LechnerBielsku-Białej.

Kasia zdobyła drugie miejsce, Wojtek trzecie. Jest to ogromny sukces, gdyż z trójki uczniów naszej szkoły, którzy brali udział w tym ortograficznym konkursie, aż dwoje zostało laureatami! Trzecią uczestniczką była Klaudia Rąba, której w tym roku się aż tak nie poszczęściło, ale w przyszłym roku ma zamiar być pierwsza  J

Gratulujemy!


Kolejny sukces Oskara.

Jak widać nie trzeba było długo czekać na kolejny sukces w dziedzinie sportu. W ramach Indywidualnych Mistrzostw Śląska w Akrobatyce Sportowej Oskar Nycz po raz kolejny zajął II miejsce w konkurencji skoki na ścieżce chłopców w klasie młodzieżowej. Jak widać kariera sportowa Oskara nabiera tempa i być może w przyszłości będzie znanym sportowcem. Po raz kolejny gratulujemy i cieszymy się ze zwycięstwa.


I Gminny Międzyświetlicowy Turniej "Cztery Pory Roku" odbył sie w Bestwinie. Na konkurs pt.: „Baśnie, bajki, bajeczki”, uczniowie wykonali pacynki ulubionego bajkowego bohatera. Nasi uczniowie zdobyli liczne nagrody.

 

W kategorii- praca indywidualna (uczniowie klas 1-3):

król lew   

I miejsce uzyskały uczennice klasy drugiej: Aleksandra Gołuszek i Katarzyna Stanclik

   

II miejsce zdobyły uczennice klasy trzeciej: Oliwia Szczypka i Karolina Klasa

III miejsce otrzymała Natalia Ewa Mynarska z klasy drugiej.


W Powiatowym Konkursie Ekologicznym "Zwierzęta wokół nas" uczennica klasy drugiej Natalia Ewa Mynarska zdobyła wyróżnienie w kategorii literackiej za wiersz pt: "Kto to taki?"


W wiosennym turnieju akrobatyki sportowej, który odbył się w Chrzanowie uczeń klasy III Oskar Nycz zdobył I miejsce i złoty medal. Jest to kolejny sukces Oskara w tej dziedzinie sportowej co świadczy o jego zwinności i gibkości. Gratulujemy i czekamy na następne medale i nagrody, co z pewnością nastąpi w niedługim czasie.


Uczennica klasy III Oliwia Szczypka zajęła III miejsce w kategorii wiekowej: dzieci, w Mistrzostwach Polski Południowej w Kickboxingu, w Pucharze Podbeskidzia - SEMI LIGHT-CONTACT KADETÓW. To już kolejny sukces Oliwii w tej dziedzinie sportowej z czego jesteśmy bardzo dumni. Życzymy powodzenia w kolejnych tego typu zawodach!


Jesteśmy SZKOŁĄ ODKRYWCÓW TALENTÓW!

W naszej szkole działa wiele kół zainteresowań, a uczniowie odnoszą znaczące sukcesy w konkursach lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich w wielu dziedzinach. Wspólne wysiłki nauczycieli i uczniów sprawiły, że Ośrodek Rozwoju Edukacji przyznał nam zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.  Uzyskanie tego tytułu świadczy o tym, że placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Nasza placówka została zaznaczona na ogólnopolskiej mapie szkół, dostępnej pod adresem: www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty

Jesteśmy dumni z faktu, że znajdujemy się na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów wśród 1388 szkół z całego kraju, 148 szkół województwa śląskiego, 7 szkół powiatu bielskiego (dane z 14.02.2012).


W szóstym Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zespół Po-tworek pod kierownictwem pani Doroty Pollak wykonał kolędy Gloria in excelsis Deo oraz Ciacha noc. Uczniowie grali na keyboardzie (Wojciech Sawkiewicz), klarnecie (Piotr Niemczyk), fletach (Agnieszka Wróbel, Natalia Chromik, Izabela Pękala i Justyna Matura) oraz trójkącie (Mateusz Pollak), a całość zaśpiewali w dwugłosie! Zespołowi udało się zająć trzecie miejsce. Gratulujemy!


Nagrodzeni w konkursie biblijnym

          Uczniowie klasy VI wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym EDI „Biblia i przypowieści biblijne”. W konkursie tym uczestniczyło 4610 uczniów z całej Polski, w tym 266 uczniów z naszego województwa.
          Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych są uczniowie naszej szkoły.

Katarzyna Łukoś 1 miejsce – otrzymuje Dyplom Laureata i nagrodę książkową
Justyna Nóżka – 7 miejsce – otrzymuje Dyplom Wyróżnienia
Norbert Czana – 21 miejsce – otrzymuje Dyplom Uznania
Przemysław Wróbel – 23 miejsce - otrzymuje Dyplom Uznania
Piotr Stawowczyk – 24 miejsce - otrzymuje Dyplom Uznania
Dawid Gleindek – 24 miejsce - otrzymuje Dyplom Uznania

Jesteśmy dumni i GRATULUJEMY!!!


TIKowe życzenia przyniosły nam sukces!

W konkursie: “TIKowo na święta”, na najbardziej pomysłowe życzenia świąteczne od uczniów dla wszystkich uczestników programu „Szkoła z klasą 2.0” zdobyliśmy III miejsce w Polsce wśród uczniów szkół podstawowych. Wszystkim pomysłodawcom i wykonawcom serdecznie gratulujemy.


 

W gminnych zawodach pływackich, które odbyły sie na basenie w Czechowicach-Dziedzicach, uczeń naszej szkoły - Tomasz Krężelok zajął trzecie miejsce w kategorii IV – VI. Gratulujemy:)

 


 

Uczennica klasy III Oliwia Szczypka uczestniczyła w zawodach kickboxingu, które odbyły się w Bielsku-Białej. W swojej grupie wiekowej zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal. Bardzo cieszymy się z sukcesu Oliwii i mamy nadzieję, że tak jak w tych zawodach tak i w przyszłości nie da sobie "w kaszę dmuchać" i nadal będzie wygrywać. Gratulujemy odwagi, sportowej postawy i ducha walki i życzymy dalszych sukcesów.


 

Magdalena Jakubiec - uczennica klasy VI zajęła najwyższe - I miejsce w konkursie: "Człowiek, a środowisko" wśród uczniów klas IV-VI, w kategorii: prezentacja multimedialna. Sukces jest bardzo duży, gdyż w konkursie uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkól podstawowych z całego terenu powiatu bielskiego. Serdecznie gratulujemy!!!

Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Danuta Uniwersał.


 

3 grudnia 2011 roku uczeń klasy III Oskar Nycz wziął udział w Turnieju Mikołajkowym w Akrobatyce Sportowej organizowanym przez Klub Sportowy "Start" w Bielsku - Białej. Zajął on I miejsce i zdobył złoty medal w konkurencji "Ćwiczenia wolne chłopców", w klasie młodzieżowej. Oskarowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie sportu.

 


W grudniu podczas gminnych eliminacji w tenisie stołowym uczniowie naszej szkoły: Gleindek Dawid, Wróbel Przemysław, Krężelok Tomasz, Stolarzewicz Jan uplasowali się na drugim miejscu, co jednocześnie dało im awans i umożliwiło udział dalszych rozgrywkach i będą reprezentować gminę na powiatowych zawodach w Ligocie. Gratulujemy!


W konkursie organizowanym przez GOKSiR w Bestwinie pt: "Obrazki z dawnej wsi" nasi uczniowie zajęli najwyższe miejsca praktycznie zajmując całe podium. W kategorii klas I - III I miejsce zdobyła Karolina Klasa, II miejsce zajęła Sabina Adamaszek, a III przypadło uczennicy Oliwii Szczypka. Wszystkie wymienione dziewczynki są uczennicami klasy trzeciej. Natomiast w kategorii klas IV - VI uczeń klasy IV Adrian Ślósarczyk zdobył II miejsce, a uczennica klasy VI Natalia Chromik została wyróżniona za swoją pracę. Świadczy to o poważnym podejściu do tematu, dużym zasobie wiadomości na temat dawnej wsi u naszych uczniów oraz talencie plastycznym, który warto rozwijać.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!!!