Szkolny Klub Europejski

   


Unia Europejska w skrócie- eurodebata czwartoklasistów
9.marca 2015 uczniowie klasy czwartej i zarazem przedstawiciele Szkolnego Koła Europejczyka uczestniczyli w eurodebacie pt. ”Unia Europejska w skrócie”. Spotkaniu przewodziła pani Iwona Chmiel, która zainicjowała i podjęła tematy „europejskie”. Rozpoczęła od samej struktury UE, symboli, swobód, praw człowieka, waluty i geografii państw członkowskich. Mimo tego, że dzieci mają tylko 10 czy 11 lat, uczniowie wiele wiedzieli i rozumieli. W nagrodę przedstawicielka z punktu Europe Direct obdarowała ich podarunkami: książeczki o prawach obywatela UE oraz wielkie monety EURO.
Dziękujemy za współpracę pani Izabelli Mąkinia, Alicji Englert oraz punktowi Europe Direct w Bielsku-Białej.

Zdjęcia>>>


Uwierz w siebie!
19.stycznia klasa V i VI spotkały się z Panem dr Tomaszem Jędrzejko, który z wielką pasją opowiedział nam o swoim hobby, spędzaniu czasu wolnego. A przecież na co dzień jest wykładowcą grafiki komputerowej. Pan Tomasz jest zwolennikiem biegania oraz jazdy na rowerze. Od 12. Roku życia uprawia sport, który jest dla niego, jak tlen potrzebny do przetrwania. Bierze udział w wielu maratonach (długość maratonu to 42 km 195 m, rekord świata czasu przebiegnięcia to 2 h 20 s) w kraju oraz za granicą. Pokazał nam dużo medali zdobytych w Paryżu, Barcelonie itd. Wiemy już, że hobby dodaje kolorów do naszej czasami szarej rzeczywistości.

Zdjęcia>>>


,,Po Europie – gra w wielkim formacie”
W dniu 18.11.2014 w Książnicy Beskidzkiej miała miejsce wielkoformatowa gra europejska pt. ,,Po Europie”. Uczestnikami zabawy byli uczniowie szkół podstawowych z regionu działania Punktu. Zadaniem uczniów było wykonanie plansz do gry (z podziałem na wszystkie kraje Unii Europejskiej) oraz aktywny w niej udział. Nasze dziewczynki (Martynka Popielarczyk, Marysia Krzyżowska, Oliwia Szczypka, Julia Bogusz i Karolinka Klasa) zajęły II miejsce na mecie. Gratulujemy!
Oto link do relacji z eventu>>>


Wyróżniona w konkursie online EURODYTA

Wraz z Punktem Europe Direct w Bielsku-Białej pragniemy pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu, którzy w ciągu pięciu dni zmagali się z pytaniami o tematyce UE. Szczególne gratulacje przekazujemy Marii Krzyżowskiej, która została wyróżniona i nagrodzona!


Certyfikat>>>


Współpracujemy z Punktem Informacji Europejskiej

EUROPE DIRECT – Bielsko-Biała

Konkurs online „Eurodyta” 2014 – ruszamy!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Bielsko-Biała zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie online pt. „Eurodyta”. Celem konkursu jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o Unii Europejskiej wśród dzieci. Każda szkoła może do dnia 30.09.2014 r. zgłosić do 10 uczniów, których zadaniem będzie udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytania z wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs odbędzie się w dniach 06–10.10 2014 r. Pytania konkursowe zamieszczane będą na stronie głównej witryny internetowej Punktu Europe Direct.

    

Wyłoniono 10 uczniów: Karolina Klasa, Karolina Pyka, Julia Bogusz, Martyna Popielarczyk, Oliwia Szczypka, Aleksandra Mędrala, Witold Chromik, Dominik Stanclik, Oliwier Kóska, Marek Jordanek.