SAMORZĄD UCZNIOWSKI i jego działalność w roku szk. 2015/2016


 

Podziękowanie dla uczniów z Samorządu Uczniowskiego
Na uroczystym apelu opiekun SU p. Agnieszka Czerwińska podziękowała wszystkim uczniom, którzy w tym roku pracowali w samorządzie za ich wspaniałą, twórczą i pełną zapału działalność. Każdy otrzymał dyplom, a szóstoklasiści nagrody książkowe. Przypomnijmy, kto reprezentował społeczność uczniowską w roku szkolnym 2015/16: z klasy IV – Aleksandra Niemczyk i Karina Brańka, z klasy V – Aleksandra Mędrala, Emilia Szymańska, Klaudia Kuczek, Martyna Kubik, Marek Jordanek, Marcel Ochman, z klasy VI natomiast Martyna Olejak, Natalia A. Mynarska, Justyna Kowalczyk, Aleksandra Gołuszek, Natalia E. Mynarska, Gabriel Gola, Michał Dziergas i przewodniczący Olaf Wiewióra.
 


Ostatnia dyskoteka za nami!
W tym roku szkolnym już ostatni raz bawiliśmy się na szkolnej dyskotece. Jak zawsze zabawa była bardzo udana, uczestnicy dopisali, a prowadzące Martyna Olejak i Natalia A. Mynarska spisały się na medal! Tańce przeplatane były konkursami, w których wszyscy chętnie brali udział. Opiekę sprawowały panie Teresa Maroszek i Agnieszka Czerwińska. Ze sprzątaniem również nie było problemu, każdy pomagał, więc wszystko poszło sprawnie. Następne tańce w nowym roku szkolnym! Podsumowując cały rok wspólnych zabaw chciałabym podziękować wszystkim, którzy organizowali dyskoteki oraz uczestnikom za wspaniałą postawę i zaangażowanie!

/Opiekun SU - p. Agnieszka Czerwińska/

Zdjęcia>>>


1 kwietnia w naszej szkole!
Ten dzień spędziliśmy bardzo wesoło i muzycznie! Był to Dzień Kolorowy, w którym każdy przyszedł w jednym z podanych wcześniej kolorów: pomarańczowym, zielonym, żółtym lub różowym. Poza tym odbył się również kolejny konkurs przygotowany przez Samorząd Uczniowski „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wzięli w nim udział następujący uczniowie: Asia Wołoszczak, Patrycja Świerczek, Mikołaj Staszewski, Kinga Czana, Ania Sawkiewicz i Kacper Cygan. Zaprezentowali oni różnych znanych wykonawców, których mieli naśladować wyglądem i ruchem scenicznym. Występy oceniało jury w składzie: Ola Mędrala, Martyna Kubik, Klaudia Kuczek i Emilia Szymańska, natomiast prowadziły Martyna Olejak i Natalia A. Mynarska. Dekoracje przygotowała Natalia E. Mynarska i Justyna Kowalczyk. Nasi koledzy byli bardzo dobrze przygotowani, dlatego jurorzy mieli trudne zadnie, aby wybrać zwycięzców. Po podliczeniu punktów ogłoszono wyniki. I miejsce zajął Mikołaj Staszewski, II miejsce Patrycja Świerczek, a miejsce III Kinga Czana. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

/Opiekun SU - p. Agnieszka Czerwińska/

Zdjęcia>>>


Zabawa karnawałowa klas IV-VI

W czwartek 4 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla klas IV-VI. Bawiło się 20 uczniów pod opieką pani Teresy Maroszek i Pani Agnieszki Czerwińskiej. Niektórzy uczniowie skorzystali z propozycji, że na zabawę mogą przyjść przebrani i była to dodatkowa atrakcja. Taniec przeplatany był konkursami prowadzonymi przez Natalię A. Mynarską i Martynę Olejak. Ponieważ bawiliśmy się w tłusty czwartek uczestnicy mieli również słodki poczęstunek. Jak w czasie każdej dyskoteki zabawa była udana, towarzystwo wychodziło zadowolone, a ze sprzątaniem nie było żadnego problemu.

/Opiekun SU - p. Agnieszka Czerwińska/

Zdjęcia>>>


Podsumowanie akcji Góra grosza!
Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji Góra grosza. I również, jak co roku, spisali się na medal! Udało się nam się zebrać w sumie 414 zł 26gr! Rekordzistą w zbiórce okazała się klasa 1, która zgromadziła 126,81 zł!!! Pozostałe klasy mają następujące wyniki: zerówka- 31,83 zł, klasa 2- 85,08 zł, klasa 3- 30,01 zł, klasa 4- 23,43 zł, klasa 5- 49,39 zł, klasa 6- 67,71 zł. Wszystkim serdecznie gratulujemy zaangażowania, w tej akcji liczy się bowiem każdy grosz!

/Opiekun SU - p. Agnieszka Czerwińska/


Konkurs na najpiękniejszą choinkę klasową rozstrzygnięty!
   
W grudniu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą choinkę klasową. Jak zawsze w konkursach klasowych wszystkie zespoły spisały się na medal. Każda praca była wyjątkowa i wspaniała! Komisja w składzie Pani Dyrektor, Pani Wójtowicz i Pani Czerwińska oraz Olaf Wiewióra (przewodniczący SU) musiała dokonać trudnego wyboru jednej choinki z klas I-III i IV-VI. Po dokładnym obejrzeniu wszystkich, przeanalizowaniu pomysłowości, wkładu pracy całego zespołu klasowego i estetyki jednogłośnie wybrano choinkę z KLASY I oraz choinkę z KLASY IV. Nagrodzeni otrzymali dyplomy i „czek” na 30 zł do wykorzystania na klasowe potrzeby.
    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałe prace! Mamy nadzieję, że cel, jakim są konkursy klasowe, a mianowicie umacnianie wzajemnej współpracy został zrealizowany!

/p. Agnieszka Czerwińska/


Zabawa andrzejkowa
    26 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową dla klas IV-VI. Wszyscy zjawili się zaciekawieni i podekscytowani, gdyż tym razem nie miała to być „zwykła” dyskoteka. Zapowiadał się wspaniały andrzejkowy wieczór pełen niesamowitych wrażeń i tajemniczości. Powodem tego były przygotowane wróżby. Prowadzący spisali się na medal. Mieli odpowiednie stroje, które dodatkowo uatrakcyjniały całą zabawę. Tym razem prowadziła Martyna Olejak, a wróżyły Ola Gołuszek, Ola Mędrala, Martyna Kubik, Natalia E. Mynarska, Justyna Kowalczyk. O oprawę muzyczną zadbali Gabriel Gola, Olaf Wiewióra i Michał Dziergas. Tańce przeplatane były zabawami i konkursami. Poza tym każdy przyniósł jakąś przekąskę i w ten sposób był również czas na wspólne rozmowy przy stole. Nad wszystkim czuwały panie Teresa Maroszek i Agnieszka Czerwińska. Po skończonej zabawie jak zawsze nie było problemu ze sprzątaniem, bo większość osób chętnie to uczyniła. Myślę, że ten wieczór będzie każdy miło wspominał!

/Opiekun SU - p. Agnieszka Czerwińska/

Zdjęcia>>>


Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole.
       
"Wszyscy nasi kochani Nauczyciele,
        Dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
        Za naukę, za trud jaki jest wkładany
        Przeogromny bukiet życzeń składamy.
        Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące
        Jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące!"

W dniu 14 października w naszej szkole obchodziliśmy święto Edukacji Narodowej. Na początku spotkania Pani Dyrektor rozdała Nagrody Dyrektora dla nauczycieli i pracowników administracji szkoły. Następnie odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów ze szkolnego koła teatralnego. Potem rozpoczął się Pokaz Talentów zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Prowadziły Klaudia Kruczek i Emilka Szymańska, a sprzęt nagłaśniający obsługiwały Ola Mędrala i
 Martyna Kubik. Uczniowie w ten sposób chcieli wyrazić wdzięczność swoim Nauczycielom za ich trud, wytrwałość i cierpliwość w swej pracy. Do pokazu zgłosili się uczniowie z klas 1-6 prezentując swoje talenty muzyczne, plastyczne i recytatorskie. Mogliśmy podziwiać uzdolnienia naszych koleżanek i kolegów, poznać ich z zupełnie innej strony niż na co dzień w szkole. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody za udział, trudno bowiem byłoby oceniać, który talent jest lepszy.
W Pokazie Talentów wystąpili: Kasia Nycz, Maja Brach, Emily Wojtyła, Wioletta Janik, Magda Szlosarczyk, Asia Wołoszczak, Julia Wójcik, Martyna Ziobro, Kinga Czana, Piotr Barut, Kacper Cygan, Justyna Kowalczyk, Ola Gołuszek, Roksana Formas.
        Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Opiekun SU
Agnieszka Czerwińska

Zdjęcia>>>


Dyskoteka na Dzień Chłopca!
1 października odbyła się w naszej szkole pierwsza dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopca. Prowadzącą była Ola Mędrala i Zuzia Piekiełko, które wspólnie z Marcelem Ochmanem przygotowały muzykę. Uczniowie z SU odpowiedzialni byli za porządek, z czego wywiązali się bardzo dobrze. W dyskotece uczestniczyło 17 osób, czyli zjawili się wszyscy, którzy się zapisali i dostarczyli zgody.

Zabawa była przednia, poza tańcami były również konkursy oraz słodki poczęstunek w postaci lodów z owocami! Nad wszystkimi opiekę sprawowały pani Teresa Maroszek i pani Agnieszka Czerwińska.

Opiekun SU
Agnieszka Czerwińska

Zdjęcia>>>


Mamy nowy Samorząd Uczniowski!
Jak zawsze uczniowie nie zawiedli i do pracy w SU zgłosiło się 16 uczniów z klas IV-VI. Jesteśmy już po kilku spotkaniach w trakcie których wybraliśmy przewodniczącego, zastępcę i sekretarza. Ustaliliśmy także plan pracy na I półrocze, który po zatwierdzeniu przez panią Dyrektor zamieścimy na naszej gazetce ściennej oraz na stronie Internetowej. W samorządzie każdy należy do wybranej przez siebie sekcji i jest odpowiedzialny za odpowiednie dla niej działania.

A oto skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016:
Olaf Wiewióra - przewodniczący
Justyna Kowalczyk - zastępca

Michał Dziergas - sekretarz
SEKCJA GAZETKOWA
Natalia E. Mynarska (p-ca), Justyna Kowalczyk, Ola Niemczyk, Karina Brańka
SEKCJA KONKURSOWA
Ola Mędrala (p-ca), Martyna Kubik, Emilka Szymańska, Klaudia Kuczek
SEKCJA ROZRYWKOWA
Natalia A. Mynarska (p-ca), Martyna Olejak, Marcel Ochman, Ola Gołuszek
SEKCJA DZIENNIKARSKA
Michał Dziergas (p-cy), Olaf Wiewióra, Gabryś Gola, Marek Jordanek
Życzę Wam i sobie Kochani Uczniowie owocnej współpracy i wytrwałości w podejmowaniu zaplanowanych działań!!!

Opiekun SU
Agnieszka Czerwińska


Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest mgr Agnieszka Czerwińska