PRACE DZIECI z roku szk. 2015/2016


Film B. Michulec klasa4 "Historia Krzyża przy Pięciu Alejach - Promocja
Małej Ojczyzny, Janowic" >>>


Na zajęcia z techniki Patryk Kubik przygotował pomysłowy czołg, sami zobaczcie


W ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego uczniowie klasy szóstej nagrywali różne audycje. Było to ich pierwsze spotkanie z radiem. Oto efekty ich pracy:

Głos 1>>>        Głos 2>>>        Głos 3>>>        Głos 4>>>
/p. Jolanta Kuczyńska/


Uczniowie koła komputerowego tworzą filmy w programie Movie Maker.

Program wg uczniów jest "do opanowania", a tworzenie filmów sprawia przyjemność.

Zobacz prace:

Twoja twarz brzmi znajomo - opracowały: Julia Olek i Angelika Mynarska>>>

Robimy soczek - opracowali: Patryk Kubik i Dawid Stefański>>>

Zabawa karnawałowa - opracowały: Angelika Mynarska i Julia Olek>>>

Lekcja o regionie - opracowali: Patryk Kubik i Piotr Zeman>>>

/p. Danuta Uniwersał/


Uczennice, które wykonały kartki z okazji Dnia Kobiet dla Koła Gospodyń Wiejskich w Janowicach:
Martyna Olejak, Natalia A. Mynarska, Natalia E. Mynarska, Julia Olek, Emilia Drzewucka, Justyna Kowalczyk, Martyna Ziobro, Natalia Stanclik, Sara Kondratowicz, Julia Wójcik, Alicja Pilska.

/p. Agnieszka Czerwińska/


Kolorowe choinki

Święta coraz bliżej zatem na kółku plastycznym uczniowie przygotowują dekoracje świąteczne. Tym razem są to choinki przestrzenne z kolorowego papieru. Trochę trzeba się było napracować podczas wycinania tylu elementów choinek, zwłaszcza kiedy jest się pierwszoklasistą i wycinanie to jeszcze trudna sztuka ;) dla niektórych.

/Ewelina Olejak/

 


Kartki świąteczne

Ponieważ wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia na zajęciach kółka plastycznego uczniowie wykonali kartki świąteczne z zielonego bristolu i papilotów do muffinek, które uformowały w świąteczne choinki. Teraz będzie można wysłać życzenia najbliższym.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>


Jesienno - zimowe lampiony

Dni robią się coraz krótsze, popołudnia są często szare i ponure, dlatego uczestnicy kółka plastycznego wykonali nastrojowe lampiony ze słoików oklejonych drobnymi kawałkami bibułki. Niektórzy dołożyli jeszcze trochę brokatu dla lepszego efektu. Teraz w domach będzie można zapalić nastrojowe lampiony, usiąść w fotelu i wypić ciepłą herbatę z cytryną i pomarzyć o nadchodzących świętach.

/p. Ewelina Olejak/


Jesienne sówki
Na jednych z jesiennych zajęć kółka plastycznego dla klas I - III dzieci wykonywały jesienne sówki z płyt CD oraz kolorowego brystolu, ozdobnych piórek, a także plastikowych zakrętek od butelek. Prace wymagały cierpliwości i umiejętności pracy z taśmą dwustronną, dlatego podczas zajęć swoją pomocą służyła nam pani dyrektor. Efekty prac są na prawdę ciekawe.

/p. Ewelina Olejak/

 

A oto one>>>


Kółko plastyczne
    W tym roku szkolnym na zajęcia kółka plastycznego dla klas 1 - 3 zapisało się aż 32 uczniów. W związku z tym czasami na zajęciach czujemy się jakby wpadło do nas małe tornado, ale oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wszyscy zawzięcie pracują i dają z siebie ile mogą, odkrywając przy tym nowe możliwości, ukryte talenty plastyczno - techniczne, a także nabywając większej wiary we własne zdolności.
    Na pierwszych zajęciach dzieci wykonywały jesienne drzewo, które malowały za pomocą swoich paluszków, a te chociaż jeszcze małe okazały się być całkiem sprawne, czego efekty można podziwiać na zdjęciach. Dzieci doskonale dobrały również kolorystykę oraz ukazały swoją pomysłowość w wykonaniu. Każda praca jest inna i niepowtarzalna.
   

Na drugich zajęciach rozwijaliśmy sprawność manualną poprzez przewlekanie kolorowych nitek i sznureczków przez dziurki w tekturowych szablonach, w celu utworzenia pajęczyny, na której na końcu przykleiliśmy sylwetki pająków, niektórzy nawet więcej niż jedną. Miały one przypominać nam o babim lecie.

    Trzecie zajęcia z kolei upłynęły nam głównie na odrysowywaniu własnych dłoni, co wcale nie jest takie łatwe gdy ma się 6 czy 7 lat, a jeszcze trudniej było je potem wszystkie powycinać, ale daliśmy radę, a efekty są na prawdę spektakularne. Najbardziej cieszyła się pani, która uwielbia słoneczniki :)

    Na kolejnych zajęciach tworzyliśmy jeżyki ze styropianowych kuli przeciętych na pół, które następnie malowaliśmy, wbijaliśmy w nie przycięte pałeczki higieniczne i robiliśmy oczka z ozdobnych szpilek i nosek z pinezki. Może na zdjęciach nie wszystkie elementy już się pojawiły, ale niektórzy kończyli prace w domu, ponieważ te zajęcia były na prawdę czasochłonne i niektórym nie starczyło czasu na dokończenie. Jednak jeżyki i tak były udane.

    Ponieważ 14 października jest święto wszystkich nauczycieli oraz osób związanych ze szkolnictwem dzieci wykonywały na kółku plastycznym kartki okolicznościowe na tą okazję. Wycinały szablony kwiatów różnej wielkości, następnie je odrysowywały na kolorowym kartonie i znów wycinały. Gotowe elementy zaginały według instrukcji nauczyciela i przyklejały na kolorowej kartce. Efekt był ciekawy i na pewno każdy nauczyciel ucieszy się z takiego prezentu, nawet jeśli nie będą tam wypisane życzenia, (bo pierwszoklasiści jeszcze nie potrafią pisać), ale za to w środku znajdą serduszka, kwiatuszki, a nawet własny portret wykonany z wielkim zaangażowaniem.

/p. Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>