Prace dzieci z roku szkolnego 2013/14


W tym roku szkolnym na zajęciach kółka plastycznego dzieci przygotowywały prezenty na Dzień Matki Dzień Ojca. Były to przestrzenne kartki oraz kwiaty z cukierków dla mam i serca z drutu i kolorowej włóczki dla tatusiów.

Zdjęcia>>>


Prace z konkursów historycznych w naszej szkole - czerwiec 2014:


Klasowy konkurs na pracę z odpadów pt: „Wszystko da się przetworzyć”
Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w klasowym konkursie pt: „Wszystko da się przetworzyć”, którego celem było wykonanie pracy z odpadów różnego rodzaju i przez to ponowne ich wykorzystanie. Wszyscy bardzo się postarali. Niektóre prace były obrazami, które można było podziwiać, inne miały służyć konkretnym celom jak zabawa lub zbieranie odpadów do specjalnego „śmieciojadka”. Wszystkie były bardzo pomysłowe i ciekawe. Do finału w wyniku tajnego głosowania klasowego dostali się Bartosz Michulec i Kacper Kubica. Bartosz zwyciężył z Kacprem jednym głosem i zdobył nagrodę główną w konkursie w postaci gry umysłowej rozwijającej inteligencję.

/Ewelina Olejak/

Wszystkie zdjęcia>>>


"Rozdmuchiwane kwiaty"
Zajęcia plastyczne dla uczniów klasy III były w tym tygodniu sporym wyzwaniem. Za pomocą farb i słomki tworzyliśmy prze różne kwiaty. Na lekcji panowało duże skupienie a zarazem zdziwienie, z efektu końcowego naszej pracy. Rozdmuchiwana farba tworzy najprzeróżniejsze ślady, z których później można wyczarować konkretne kształty i na pewno wspólnie możemy polecić taką rozrywkę.

/Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


"Lepimy z gliny"
W czasie zajęć dzieci zapoznały się z tradycyjną metodą lepienia z gliny. Trzecioklasiści bawili się wyśmienicie. Praca z gliną jest wspaniałą okazją do rozwijania zdolności manualnych, ma też świetne działanie relaksacyjne (sprzyja wyciszaniu), kształtuje wytrwałość, kreatywność i wrażliwość estetyczną oraz pobudza wyobraźnię - sami zobaczcie!

/Magdalena Nycz/

Zdjęcia>>>


Zwierzęta domowe - praca Oliwii Szczypka>>


Kolorowe gniotki
Niedawno na zajęciach dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej o odreagowywaniu złości. Poznały sposoby radzenia sobie ze złością oraz dowiedziały się jak złość może wpływać na osoby znajdujące się w pobliżu kogoś kto się złości. W wyniku poczynionych obserwacji wykonały kolorowe antystresowe "gniotki" z baloników wypełnionych mąką ziemniaczaną i ozdobionych według własnego pomysłu. Mamy nadzieję, że teraz kiedy kogoś z nas dopadnie złość w porę wyciągnie gniotka i zgniatając go w dłoniach pozbędzie się niechcianego uczucia.

/Ewelina Olejak/

 


Anioły z masy solnej
Na kółku plastycznym uczniowie wykonywali anioły na sercu z masy solnej, które potem pomalowali farbami. Anioły te mogą im o czymś przypominać, mogą im pomagać w trudnych chwilach, dlatego każdy sam miał sobie nazwać swojego anioła i wybrać dla niego przeznaczenie np. anioł porządku ma przypominać o robieniu porządku w pokoju dziecka.

/Ewelina Olejak/

Zdjęcia>>>>


Podkładki na stół.
Podczas jednych z kolejnych zajęć kółka plastycznego uczniowie wykonywali podkładki pod talerze i szklanki z patyczków do szaszłyków i kolorowej muliny. Wykonane prace będą przydatne w domu podczas posiłków lub jako ozdoba stołu.

/Ewelina Olejak/


Zajęcia z fotoedycji - cd.

LoonaPix to ciekawy program do modyfikowania zdjęć: dodawania efektów, różnych ramek, przycinania zdjęć do określonych kształtów.

/Danuta Uniwersał/


Dynamiczne prezentacje - cd.

Krajobrazy Polski: Karolina Klasa - zobacz>>>

Moja rodzina: Sabina Adamaszek - zobacz>>>

Zwierzęta Ameryki Północnej: Oliwia Szczypka - zobacz>>>

Wiesława Szymborska: Oliwia Szczypka - zobacz>>>

Park Narodowy Ujście Warty: Oliwia Szczypka - zobacz>>>

Najsłynniejsze bielskie siatkarki: Martyna Popielarczyk - zobacz>>>

Skład piłkarek ręcznych naszej reprezentacji: Martyna Popielarczyk - zobacz>>>

/Danuta Uniwersał/


Świąteczne choinki.
Na jednych z przedświątecznych zajęć kółka plastycznego uczniowie wykonywali ozdobne choinki z brystolu i bibuły. Wykonane drzewka ozdabiali plasteliną i kolorowym papierem i wyszły całkiem ciekawe i kolorowe prace.

Zobacz wszystkie zdjęcia>>>

/Ewelina Olejak/


Zajecia z fotoedycji

Funnywow to miejsce do tworzenia zabawnych zdjęć online, w którym można zmienić normalne zdjęcie w różnorodne, ciekawe, a nawet śmieszne ujęcia. Zobacz efekty pracy uczniów na zajęciach koła komputerowego.

 

 

/Danuta Uniwersał/


Dynamiczne prezentacje

Na zajęciach koła komputerowego uczniowie tworzą dynamiczne prezentacje z programem PREZI. Zachęcamy do oglądania prac wykonanych na konkurs "Człowiek a środowisko"

przez uczniów klasy szóstej.

Pracę wykonał: Bartłomiej Ajchler>>>

i Bartłomiej Mynarski>>>

Ponadto uczniowie tworzą w tym programie własne prace na dowolne tematy - super rozwijają sie informatycznie. Oto praca Justyny Chromik i Ani Zoń>>>

Jeśli chciałbyś poznać ten program to wejdź w naszą zakładkę porady>>>

/Danuta Uniwersał/


Ogólnopolski Konkurs "Jesienne duszki i leśne skrzaty"
Uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne prace na Ogólnopolski Konkurs pt:"Jesienne duszki i leśne skrzaty" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury - "Dom Harcerza" w Krakowie. Prace są zrobione z "darów jesieni", skarbów przyrodniczych w formie przestrzennej i płaskiej i reprezentują na prawdę wysoki poziom. Mamy nadzieję, że uda nam się zdobyć jakieś nagrody w tym konkursie i z niecierpliwością czekamy na wyniki. A poniżej przedstawiamy zdjęcia zrobionych prac na dowód tego jakie są piękne.

Dziękujemy wszystkim uczniom za liczny udział i podjęte starania.

Zobacz zdjęcia>>>

/Ewelina Olejak/


Jesienne słoneczniki
Co prawda słoneczniki już zgubiły swoje piękne złociste płatki, jednak na kółku plastycznym uczniom udało się zatrzymać ten piękny widok w pamięci na dłużej. Wykonali oni ciekawe słoneczniki z kolorowego brystolu, bibuły i siemienia lnianego. Dzięki temu jeszcze przez jakiś czas będą mogli sobie przypominać ich urodę.

/Ewelina Olejak/

Zapraszamy do oglądania zdjęć>>>


Jesienne muchomorki
Nadeszła jesień, a wraz z nią piękne dary jakie z sobą niesie w postaci grzybów, kasztanów, żołędzi i wielu innych. W związku z tym uczestnicy kółka plastycznego wykonali kolorowe muchomorki i inne bajkowe grzyby z brystolu do ozdoby okien i klasowych lub domowych kącików.

/Ewelina Olejak/

Zobacz wspaniałe muchomory zrobione przez uczniów>>>


Ozdobne wazony
Na kolejnych zajęciach kółka plastycznego uczniowie wykonywali ozdobne wazoniki lub pojemniki na kredki i inne przybory. Praca polegała na ozdobieniu szklanych słoików lub butelek sznurkiem lub kolorową wełną mocowaną na kleju. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tym zadaniem, a "nić Ariadny" ciągnęła się przez całe zajęcia kółka plastycznego. Wazoniki i pojemniki według uznania uczniów były pomysłowe, kolorowe i starannie wykonane i na pewno przydadzą się w domu.

/Ewelina Olejak/

Zdjęcia najlepiej oglądać wyświetlając jako pokaz slajdów>>>


"Żaglówki na horyzoncie" - pierwsze kółko plastyczne w tym roku szkolnym.
Na pierwsze w tym roku zajęcia kółka plastycznego zgłosiła się spora grupa pierwszoklasistów oraz uczniowie klas II i III, którzy już wcześniej uczęszczali na zajęcia. Pierwsza praca plastyczna po wakacjach to "Żaglówki na horyzoncie" wykonana techniką kolażu. Uczniowie wspaniale poradzili sobie z wykonaniem zadania i wykazali się nie tylko talentem artystycznym, ale również dużą sprawnością manualną i umiejętnością łączenia i wykorzystania różnych materiałów jako środków plastycznego wyrazu. Mamy nadzieję, że kolejne prace będą równie piękne, a talent będzie się "mnożył" w trakcie kolejnych zajęć. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas I-III na zajęcia.

Opiekun kółka plastycznego: Ewelina Olejak