Prace dzieci z roku szkolnego 2012/13


Być może przyszły programista, komputerowiec...

Uczeń klasy piątej Bartłomiej Mynarski interesuje się informatyką (to prawdziwy pasjonat) oraz grami komputerowymi. Opracował filmik przedstawiający tajniki gry: Minecraft (Moje rzemiosło).

Zachęcamy do oglądania filmu>>>

jak i prezentacji na bazie której powstał film>>>


Nasze zainteresowania


    Uczniowie naszej szkoły nie tylko w szkole ale również w czasie wolnym wykazują się wieloma zainteresowaniami, a przy tym zdolnościami. Uczennica klasy III Katarzyna Stanclik wykazuje się talentem w zakresie origami i wykonała pięknego łabędzia z kolorowych karteczek biurowych, co wymagało od niej wiele czasu i wytrwałości.

 


Dzień kobiet na kółku plastycznym

Na zajęciach kółka plastycznego poprzedzających Dzień Kobiet uczniowie wykonywali róże z krepiny, które potem mogli wręczyć kobietom które są w ich życiu ważne i doceniają je. Przy okazji uczniowie zapoznali się z materiałami, które można wykorzystać w bibułkarstwie, które jest jednym z elementów sztuki ludowej.

/Ewelina Olejak/


Wspaniała prezentacja Bartłomieja Mynarskiego pokazująca tajniki gry Minecraft. Zobacz, a może Ci sie spodoba i zechcesz poznać tą grę>>> 

/Danuta Uniwersał/


Aniołki

Kolejny raz uczniowie klasy trzeciej wykazali się kreatywnością i zdolnościami plastyczno-technicznymi. Na zajęciach ogólnorozwojowych wykonali piękne świąteczne anioły, które będą ich strzegły przez cały rok. Zobaczcie sami>>>

/Elżbieta Żmij/


Świąteczne ozdoby

W okresie przedświątecznym na zajęciach kółka plastycznego uczniowie przygotowywali świąteczne ozdoby. Były to figurki mikołajów, które dzieci lepiły z masy solnej, a później pomalowały farbami oraz styropianowe bombki choinkowe, które dzieci ozdabiały poprzez wbijanie srebrnych lub kolorowych pinezek według ich pomysłu. Wszystkie prace były ciekawe i kolorowe i na pewno są ładną świąteczną ozdobą w domach dzieci.

/Ewelina Olejak/

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


Chryzantemy na Dzień Zaduszny

 

Na zajęciach kółka plastycznego poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny uczniowie wykonywali chryzantemy, które kojarzą się z jesienią i właśnie z Dniem zadusznym, kiedy to zanosimy na groby naszych bliskich kwiaty, palimy znicze i wspominamy ich. Wszystkie kwiaty jakie powstały były piękne i kolorowe, i trafiły na groby najbliższych, w dowód pamięci i szacunku.

Zdjęcia w naszej Galerii>>>

/pani Ewelina Olejak/


Potwory - rozśmieszacze

 

Na pierwszych listopadowych zajęciach kółka plastycznego dzieci rozmawiały o filmie pt: "Potwory i spółka", który w zabawny, a nawet wzruszający sposób pokazał, że nie należy się bać potworów i ciemności, że potwory mogą być zabawne, kolorowe i bardzo miłe, a nawet można się z nimi zaprzyjaźnić. Ponieważ niektórym z uczestników zdarzało się czasami bać ciemności lub wyobrażonych postaci wspólnie wykonali oni potwory rozśmieszacze, których zadaniem jest rozśmieszanie dzieci, odganianie złych myśli i pilnowanie, żeby ich sny były zawsze kolorowe i przyjemne. Oczywiście dzieciom wykonywanie takich potworków sprawiło wielką przyjemność, a efekty ich pracy były na prawdę zaskakujące i bardzo twórcze, zwłaszcza, że do ich wykonania tych użyły starych skarpet, rajstop, kolorowych skrawków materiałów oraz guzików.

Zdjęcia w naszej Galerii>>>

/pani Ewelina Olejak/


Segregacja się opłaca
Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie wykonywali prace plastyczne na konkurs pt: "Segregacja się opłaca". Najpierw uczestnicy zajęć przypomnieli sobie co oznacza termin segregacja odpadów oraz w jaki sposób należy właściwie je segregować. Następnie wskazywali korzyści jakie przynosi segregacja śmieci dla nich samych, ich domostw, otoczenia, gminy oraz całej planety. Wynikiem tych rozważań były wspaniałe plakaty nawołujące do segregacji odpadów, które mamy nadzieję spotkają się z pozytywną oceną organizatorów.

Zapraszamy do oglądania wspaniałych prac>>>
/pani Ewelina Olejak/


 

"Jesienne drzewa"


Na jednych z pierwszych zajęć kółka plastycznego uczniowie klas I - III wykonywali prace plastyczne pt: "Jesienne drzewa". Wykorzystali do tego nietypowe materiały plastyczne jak np. kolorowe plastikowe nakrętki z butelek, skrawki materiałów itp. Przy okazji przypomnieli sobie co oznacza pojęcie recykling oraz "reuse" czyli ponowne przetworzenie i możliwość zastosowania w sztuce odpadów. Prace są naprawdę wyjątkowe, kolorowe i przyciągają wzrok. Oby więcej takich dzieł wyszło spod rąk naszych małych artystów w tym roku, a jest ich całkiem sporo. 

/pani Ewelina Olejak/

Wszystkie zdjęcia prac w naszej Galerii>>>