Prace dzieci z roku szkolnego 2011/12


Ozdoby z recyklingu

Już od pewnego czasu zapanowała ogólna moda na recykling, która chyba wszystkim się podoba, a przynosi przy tym wiele korzyści. na zajęciach kółka plastycznego uczniowie również postanowili włączyć się w ten nowy trend i pokazać co oznacza recykling w sztuce. Z pociętych rolek papieru toaletowego tworzyli oni ozdoby do powieszenia w oknie lub postawienia na biurku. Obok motywów kwiatowych pojawiły się również pomysły twórcze w postaci np. królika. Okazuje się, że nawet zwykła rolka po papierze toaletowym może być ciekawym materiałem plastycznym, a przy tym nabrać nowego znaczenia. Spróbujcie wyobrazić sobie całą ścianę pokrytą tego rodzaju ozdobami, zapewniamy, że efekt jest zaskakujący.

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


 

Wianki na Dzień Mamy

 

Pierwszo i drugoklasiści na zajęciach kółka plastycznego postanowili wykonać ozdobne wianki dla swoich mam z okazji ich święta. Niektórzy zdecydowali, że ich prace będą ozdobą do powieszenia w oknie lub położenia na stole, a inni potraktowali je jako oryginalny wzór laurki, na której tekst wypisuje się w formie łańcuszka życzeń. Wszystkie prace były kolorowe i ciekawe i mamy nadzieję, że przypadły mamom do gustu. Zresztą najbardziej liczy się dziecięca pamięć i osobisty wkład w wykonywane dzieło. Wszystkie mamy pozdrawiamy serdecznie i życzymy dużo uśmiechu na twarzy, cierpliwości i spełnienia najskrytszych marzeń.

Zdjęcia w naszej Galerii>>>


 

Święto naszej Ziemi w pracach komputerowych uczniów:

   


Przestrzenne tulipany...

Ponieważ wiosna zagościła już na dobre w naszych ogródkach na jednych z kolejnych zajęć kółka plastycznego uczniowie wykonywali przestrzenne tulipany z kolorowego kartonu. Pomimo, że nie są one prawdziwe jednak ożywiły klasę swoimi kolorami.

       

Wszystkie zdjęcia w naszej Galerii>>>


Wielkanocne ozdoby

Na kolejnych zajęciach z kółka plastycznego uczniowie wykonywali puchate zajączki lub kurczaczki. Do ich wykonania potrzebne były bazie i jajko, które zostało nimi oklejone. Następnie uczniowie mogli dorobić elementy charakterystyczne dla zajączka lub kurczaczka z kolorowego papieru lub bristolu. Niektórym jednak tak spodobały się puszyste szare kuleczki, że postanowili zostawić je jako naturalną ozdobę stołu wielkanocnego. Prace wymagały skupienia i czasu, ale efekty były tego warte.


Wielkanoc tuż tuż...

Co prawda do Świąt Wielkanocnych pozostało jeszcze trochę czasu, ale przygotowania lepiej zacząć wcześniej. Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie wykonywali ozdobne pisanki techniką quillingu. Poświęcili na to sporo czasu, ale ich wysiłek się opłacił, czego efektem są piękne i kolorowe ozdobne jajka, które można obejrzeć na zdjęciach.

           

Wszystkie zdjęcia w naszej Galerii>>>


Piękne kartki świąteczne!!!

      

Boże Narodzenie to święto rodzinne, spędzane najczęściej w gronie najbliższych. Z świętem tym związanych jest wiele tradycji. Uczniowie klasy VI przedstawili je w swoich prezentacjach. Zachęcamy do oglądania w ten świąteczny czas:

 

Pokaz_1>>>    Pokaz_2>>>    Pokaz_3>>>    Pokaz_4>>>   

 

Pokaz_5>>>     Pokaz_6>>>    Pokaz 7>>>    Pokaz 8>>>

Na przedświątecznych zajęciach kółka plastycznego z klasą I i II, młodzi uczestnicy wykonywali figurki z gliny samoutwardzalnej podobnie jak ich starsi koledzy z klasy III. Tym razem jednak tematyka nawiązywała do świąt, a zatem pojawiły się głównie anioły, ale oczywiście nie obyło się bez zwierząt i innych ciekawych form. Wszyscy wykazali się ogromnym talentem w zakresie lepienia i zaskoczyli nawet samych siebie. Ich dzieła były piękne i na pewno niejeden anioł stanie na świątecznym stole jako piękna dziecięca dekoracja, a przecież takie cieszą nas najbardziej.

/Ewelina Olejak/

Na jednych z zajęć kółka plastycznego dla klas I - III uczniowie wykonywali figurki z kamieni, które ozdabiali farbami oraz plasteliną i koralikami. Efekty ich pracy są ciekawe i kolorowe, a niektóre zwierzątka aż chciałoby się przytulić lub zacząć hodować.

 

Wszystkie prace można zobaczyć w naszej Galerii>>>

Kilka zajęć kółka plastycznego uczniowie poświęcili na wykonanie czasochłonnych, ale jakże wyczekiwanych przez nich misiów z filcu. Uczestnicy zajęć samodzielnie dobierali kolory wełny, z których zrobili zabawki oraz tworzyli elementy potrzebne do ich wykonania techniką filcowania na mokro. Jak zawsze efekty ich pracy są kolorowe i ciekawe, a wykonane misie na pewno nie jeden raz położą się z ich właścicielami do łóżeczka lub przywędrują na zajęcia do szkoły w tornistrze.

       

Prace można zobaczyć w naszej Galerii>>>


Na zajęciach koła komputerowego uczniowie poznają program Movie Maker i tworzą filmy do naszych galerii. Zachęcamy do oglądania: