Prace dzieci z roku szkolnego 2010/11


Drzewko szczęścia

Na ostatnich zajęciach kółka plastycznego uczniowie mieli okazję doświadczyć jak wyglądają zajęcia z metaloplastyki. Z drucików kwiaciarskich pociętych na odpowiednią długość dzieci musiały upleść drzewko szczęścia, które następnie ozdabiały kolorowymi koralikami, ozdobami z plastiku i modeliną.

   

Mamy nadzieję, że drzewka przyniosą szczęście ich właścicielom.

Pozostałe zdjęcia w naszej Galerii


TECHNIKA W KLASIE 4. Prace z tworzyw sztucznych- ozdoby z modeliny.


Kiermasz prac wielkanocnych


W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie ogłosiło konkurs plastyczny poświęcony osobie Ojca Świętego Jana Pawła II. Konkurs ten jest zaproszeniem młodych osób do zapoznania się z sylwetką Wielkiego Polaka Jana Pawła II oraz wykonania ilustracji związanej z jego życiem, wynikającej z inspiracją jego osobą. Konkurs oceniany będzie w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – II, III – IV, V – VI.

W konkursie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Oto ich prace:

   

Można je zobaczyć w naszej Galerii>>>


Wiosna w komputerowych kolorowankach


Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie udowodnili, że drewniane łyżki nie służą tylko do gotowania i kuchennych rewolucji, ale można z nich wyczarować ciekawe kukiełki np. psa, kota, królika, a nawet żółwia czy panią wiosnę. Co prawda nie nadają się one później do użytku kuchennego, ale w teatrzyku bardzo się przydają.

 

          


Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie pt: "Baranek Wielkanocny" organizowanym przez Dom Kultury w Rybniku i skierowanym do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Tematem jest oczywiście Baranek Wielkanocny, którego można było przedstawić w postaci rysunku lub formy przestrzennej. Oczywiście wszystkie dzieci, które zdecydowały się na wykonanie pracy bardzo się postarały, a ich pomysły były wyjątkowo ciekawe i nowatorskie. Dla nas już jesteście zwycięzcami.

Wszystkie baranki w Galerii zdjęć>>>


Krokiem w przygotowaniach przedświątecznych było wykonywanie ozdobnych jajek, z kolorowych zwiniętych pasków bibuły.

       
   


Zbliża się Wielkanoc więc na zajęciach kółka plastycznego uczniowie wykonywali kolorowe pojemniki na pisanki z rolek po papierze. Niektóre były tematycznie związane ze świętami np. baranki czy zajączki, a inne kolorowe i wiosenne np. motylki czy inne owady.

 

               


Na dworze powiało wiosną więc i po szkolnych korytarzach przechadza się radosna pani wiosna, która rozsiewa wokół kwiaty i promienie słońca, a wszędzie fruwają wesołe motylki.
           


Wiosnę swoją piękną pracą powitała Kasia Woźniak:


Zabawne zawieszki

Na jednych z ostatnich zajęć kółka plastycznego uczniowie wykonywali zabawne zawieszki na drzwi. Przedstawiały one śmieszne potwory, węże i inne stwory wybrane i ozdobione przez dzieci.


Kartki świąteczne

Uczniowie pokazując swoje umiejętności w programie komputerowym Paint wykonali bardzo piękne kartki bożonarodzeniowe. Można je było podziwiać na gazetce ściennej


Ozdobne ramki na zdjęcia

Na jednych z listopadowych zajęć kółka plastycznego dla klas I - III uczniowie wykonywali ozdobne ramki na zdjęcia. Wykonanie ich kosztowało ich dużo pracy i cierpliwości, ale efekty były zaskakujące i warto było się trochę pomęczyć, żeby uzyskać taki efekt.

 

   


Mistrzyni origami

Natalka Mynarska jest naszą szkolną mistrzynią w składaniu papierowych cudów. Metoda origami nie jest dla niej trudna. Składa kwiaty, kule, zwierzątka i inne przeróżne przedmioty. Starsi koledzy i koleżanki mogą z niej brać przykład.


Prace dzieci z kółka plastycznego dla klas I - III na konkurs plastyczny pt: "Mój ulubiony bohater literacki".
   


Na kolejnych zajęciach kółka plastycznego uczniowie malowali palcami las lub sad jesienią i zwracali przy tym  uwagę na jesienne barwy.

Jesień już przyszła więc na kółku plastycznym pojawiły się jesienne dary w postaci żołędzi i kasztanów a nawet pięknych muchomorów wykonanych z kulek zrobionych z bibuły.
                   


Z okazji dnia CHŁOPAKA życzę Ci abyś był:

pomocny jak komputer,

szybki jak japoński skuter,

sympatyczny jak maskotka

i słodziutki jak szarlotka - DZIEWCZYNA

Na zajęciach koła komputerowego dziewczyny tworzyły wspaniałe karty z życzeniami dla chłopców z okazji ich święta, które przypada 30 września.


Szkoła jest ........ - prace uczniów na zajęciach koła komputerowego