KONKURSY w roku szkolnym 2013/14            


Wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego
Wyróżnienia:
1. Tomasz Tlaga: „25 lat Wolnej Polski”
2. Karolina Klasa: „Elementy tradycji zachowane w moim regionie, miejscowości”
3. Damian Kopaczka: „Historia mojej szkoły – wywiad z panią Wandą Kuźma” oraz „Najważniejsze wydarzenia w mojej miejscowości – budowa kościoła”
1. Natalia Ewa Mynarska: „Moja szkoła dawniej i dziś”
2. Julia Bogusz, Karolina Klasa, Martyna Popielarczyk (praca zespołowa): „Moja szkoła dawniej i dziś”
3. Adrian Ślósarczyk: „Najciekawsi ludzie w mojej miejscowości – Antoni Ślósarczyk”
4. Michał Dziergas: „Najciekawsi ludzie w mojej miejscowości – Jan Kubik”
5. Kacper Krężelok: „Opis zabytku znajdującego się w mojej miejscowości – zamek w Grodźcu”
6. Natalia Pieczka: „Opis zabytku znajdującego się w mojej miejscowości –drewniany kościół w Starej Wsi”
7. Justyna Chromik: „Zareklamuj swoją szkołę”
8. Natalia A. Mynarska: „Najważniejsze historyczne wydarzenie w mojej miejscowości”

/Jolanta Kuczyńska/


Święty Jan Paweł II – konkurs wewnątrzszkolny
    W dniu 11.06 br. w naszej szkole odbył się kolejny już konkurs o
 Papieżu Janie Pawle II pod hasłem „Święty Jan Paweł II” w kategorii praca plastyczna, album oraz wiedza. Uczniowie bardzo chętnie podeszli do konkursu. Atmosfera zdrowej rywalizacji była odczuwalna aż do samego końca trwania konkursu. Wszystkie prace plastyczne oraz albumy są bardzo piękne. Widać w nich ogrom włożonej pracy. Niestety zwycięzca może być tylko jeden, dlatego komisja w skład której wchodziła p. dyrektor Urszula Kal oraz p. Ilona Wójtowicz miała bardzo ciężkie zadanie w wyłonieniu zwycięzców z poszczególnych kategorii. Po niełatwych obradach zostali wyłonieni zwycięzcy. I tak w kategorii praca plastyczna pierwsze miejsce, a tym samym nagrodę otrzymuje Martynka Jordanek – uczennica kl. I. W kategorii album o świętym pierwsze miejsce zdobywa Patryk Maga z kl. I oraz Marek Jordanek z kl. III, natomiast w klasach IV-VI miejsce to zdobywa Grzegorz Maga i Tomasz Tlaga.
Ogromną wiedzą wykazali się również wszyscy uczniowie, którzy zdecydowali się napisać test z wiedzy. W kategorii kl. I–III na miejscu pierwszym mamy dwóch zwycięzców, a są nimi: Ania Niemczyk z kl. II oraz Dominik Stanclik z kl. III. Oboje zdobyli maksymalną ilość punktów. W kategorii IV – VI najlepszym posiadaczem wiedzy okazał się Grzegorz Maga – uczeń kl. IV, uzyskując 24 pkt na 25 możliwych.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już dziś życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce.

/Anna Marek/

Zdjęcia>>>


 

6 maja dwóch uczniów naszej szkoły: Bartłomiej Ajchler i Kacper Krężelok reprezentowało ZSP w Janowicach w II MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE Z JĘZYKA POLSKIEGO O TYTUŁ „MISTRZA POLSZCZYZNY”

Jolanta Kuczyńska

 


Konkursy historyczne w naszej szkole - czerwiec
1. Wykonaj prezentację, portfolio lub pracę na kartonie pod tytułem "Moja szkoła" lub "Moja szkoła dawniej i dziś" - praca indywidualna lub grupowa (1-3 osób).
2. Przygotuj pracę "Historia mojej szkoły" - wywiad, zdjęcia, cokolwiek przyjdzie Ci do głowy i będzie świadectwem o szkole. Forma dowolna.
3. Najważniejsze wydarzenia w mojej miejscowości. Forma dowolna.
4. Najciekawsi ludzie w mojej miejscowości. Forma dowolna.
5. Elementy tradycji zachowane w moim regionie, miejscowości. Forma dowolna.
6. Opis zabytku znajdującego się w mojej miejscowości. Forma dowolna
7. 25 lat Wolnej Polski - porozmawiaj z osobami, które mogłyby Ci opowiedzieć o zmianach, jakie zaszły w naszym kraju, pozytywnych i negatywnych, wykorzystaj to zadanie do poszerzenia wiadomości o swoich bliskich oraz kraju, w którym mieszkasz. Forma dowolna.
8. Przygotuj reklamę Twojej szkoły tak, aby zachęcić uczniów spoza Janowic do zapisania się do niej, zareklamuj ją. Forma dowolna.
Najważniejsze kryteria to: rzetelność, estetyka, ilość i jakość informacji, poprawność, pomysł. Można wykonać więcej niż jedną pracę lub żadnej, to zadania dla chętnych, dociekliwych, ciekawych świata i ludzi.

Jolanta Kuczyńska


Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Historii odbył się 27 marca 2014 roku, czekamy na wyniki. Wzięli w nim udział: Michał Dziergas, Natalia A. Mynarska, Karolina Klasa, Martyna Popielarczyk, Tymoteusz Tomala, Oliwia Szczypka, Maria Krzyżowska, Bartłomiej Ajchler, Kacper Krężelok. Tytuł laureata otrzymał Michał Dziergas.

Jolanta Kuczyńska


"Czytam, potrafię, rozumiem"- konkurs


W tym roku w konkursie przeznaczonym dla klasy III uczestniczyły: Emilka Szymańska wraz z Olą Mędralą. Dziewczyny zacięcie walczyły, wykazały się ogromną wiedzą i doświadczeniem jak również sporą wyobraźnią. Otrzymaliśmy 4 miejsce lecz nie tak łatwo poddawały się nasze trzecioklasistki gdyż ku zdziwieniu sędziów aż cztery razy mieliśmy dogrywkę. Pomimo, iż nie otrzymałyśmy brązowego medalu wróciłyśmy bardzo zadowolone i dumne, gdyż wszyscy świetnie bawiliśmy się.

 

/Magdalena Nycz/


Zadania związane z obchodami Święta Patrona Szkoły 19-23 maja 2014

• KONKURS KALIGRAFICZNY - NA NAJPIĘKNIEJ PRZEPISANY UTWÓR MARII KONOPNICKIEJ
• KONKURS NA ILUSTRACJĘ - WYKONANIE ILUSTRACJI DO WYBRANEGO UTWORU MARII KONOPNICKIEJ
• KONKURS RECYTATORSKI - KONKURS NA WYKONANIE WYBRANEGO UTWORU MARII KONOPNICKIEJ
• WYKONANIE GAZETKI KLASOWEJ ŚCIENNEJ O PATRONCE SZKOŁY
• UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS 4-6 W TEŚCIE SPRAWDZAJĄCYM ZNAJOMOŚĆ WIEDZY DOTYCZĄCEJ ŻYCIA I TWÓRCZOŚCI MARII KONOPNICKIEJ

Jolanta Kuczyńska


Konkurs dotyczący obchodów 25 lat WOLNEJ POLSKI
Drodzy Uczniowie, proponuję konkurs na pracę w dowolnej technice i dowolnym formacie pod tytułem "25 lat wolnej Polski".
Termin oddania to 3 czerwca. Zachęcam do udziału, możecie w ten sposób poszerzyć swoją
wiedzę i będzie to okazja do porozmawiania z najbliższymi i nie tylko! Powodzenia!

Jolanta Kuczyńska


14.marca 2014 w Gimnazjum Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej odbył się V Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas V i VI. Uczestniczyli w nim zakwalifikowani uczniowie naszej szkoły: Kacper Krężelok, Bartłomiej Ajchler, Michał Maj, Tomasz Kampczyk oraz Julia Bogusz. Wyniki zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.


XIII edycja konkursu „Mój szkolny kolega z misji”
Temat: „Kto wierzy, nie jest nigdy sam”
    Przystępując do konkursu uczniowie mają za zadanie ukazać wspólnotowy wymiar wiary, bogactwo kultur w jakich są prowadzone misje, a przede wszystkim wydobyć takie wartości, jak miłość braterska, solidarność z najuboższymi społecznościami. Chodzi o podkreślenie, że wszyscy ludzie są sobie nawzajem potrzebni: zarówno ci, którzy cieszą się rozwojem cywilizacyjnym i dobrami postępu kulturowego, naukowego i technicznego, jak i ci, którzy z powodu ubóstwa i zacofania są wykluczeni z jego dobrodziejstw. Uczniowie winni okryć piękno współdziałania na rzecz misji oraz pojednania i pokoju, jakie misjonarze wnoszą w skonfliktowane społeczności lokalnej.
1. Konkurs dla uczniów odbywa się w trzech kategoriach:
a) literacka – (praca w dowolnej formie literackiej, np. wiersz, esej, opowiadanie, list, artykuł prasowy lub wywiad)
b) plastyczna – rysunek, grafika lub obraz nie przekraczający formatu A3 (29,7x42 cm).
c) muzyczna – utwór muzyczno-wokalny nagrany w formie dźwiękowej lub wizyjnej
    Termin składania prac w szkole 17 marzec 2014 r.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej http://www.adgentes.misje.pl/