eTwinning 2014/15

 


Twinspace projektu eF@una

Projekt europejski eF@una ma swoją przestrzeń, na której pracują nauczyciele, uczniowie. Jest to tzw. Twinspace, oto link do wspólnych działań >>>


Wyprawa na głuszce!
17.listopada2014 na zaproszenie Koła Łowieckiego “Bażant” oraz Nadleśnictwa Wisła wybraliśmy się wraz z partnerską szkołą z Kaniowa do Leśnego Centrum Edukacji Leśnej w Istebnej, aby poznać życie zwierząt dziko żyjących w lasach na południu Polski: niedźwiedzi, lisów, kun, borsuków, dzików, saren, jeleni, sów, jaszczurek, węży, gryzoni, ryb, głuszców, bażantów, jeży, popielic, rysi, bobrów, wilków itd. Po drodze zwiedziliśmy Zamek Prezydencki w Wiśle. Relacje z
 wyprawy przedstawią dzieci. Został już ogłoszony Międzyszkolny Konkurs na Najbardziej Unikatową Prezentację z wycieczki.
                Zdjęcia>>>


Międzyszkolny Konkurs dla klas IV-VI „Posprzątaj po swoim pupilu”
Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt Reksio w Bielsku-Białej zorganizowało konkurs na plakat i hasło reklamowe „Posprzątaj po swoim pupilu”. Prace dzieci zostały dostarczone i będą poddane ocenie w siedzibie stowarzyszenia.


Zbiórka dla Burka!
Dzieci naszej szkoły wraz z dziećmi z partnerskiej szkoły z Kaniowa zbierają karmy, ręczniki itp. dla pupili Bielskiego Schroniska dla Zwierząt.

 

Dziękujemy za pomoc dla bezdomnych zwierzątek!

Zdjęcia>>>


Kredowe zwierzątka

Dzieci ze świetlicy szkolnej wybrały się na plac zabaw, by przedstawić plastycznie swoje ulubione zwierzątko. Użyły swojej bujnej wyobraźni.

Zdjęcia>>>


Rozpoczynamy projekt eF@una

24.10.2014 projekt został zaakceptowany przez Narodowe Biura Akcji eTwinning w Polsce i Hiszpanii. Mamy zamiar współpracować ze szkołami podstawowymi z  Hiszpanii, Portugalii, Słowacji, Niemiec, Grecji oraz z ZSP z Kaniowa.

Oto pierwsze działania: ZSP z Janowic oraz Kaniowa rozpoczęły współpracę z Bielskim Schroniskiem dla zwierząt. Dzieci przygotowały plakaty informujące o akcji, by w późniejszym terminie odwiedzić swoich podopiecznych z zebraną karmą, kocami, ręcznikami itp. Obecnie zbieramy potrzebne rzeczy zwierzątkom w szkole.

Certyfikat>>>


Szkolny koordynator współpracy europejskiej szkół - mgr Marlena Niemczyk-Handzlik