eTwinning 2013/14


Witajcie Vrutky!
29.maja nasza Szkoła partnerska w mieście Vrutky obchodziła 35.lecie jej powstania. Na zaproszenie pani dyrektor oraz koordynatora eTwinning pojechaliśmy uczcić Ich święto. Pobyt zaczęliśmy od uroczystej akademii w pobliskim Domu Kultury. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, przedstawiały krótkie scenki, przedstawiały układy choreograficzne (taniec śnieżynek, cheerliderek, gimnastyka artystyczna, taniec towarzyski, tańce folklorystyczne...) na deskach teatru. Dzieci z Janowic zostały bardzo uroczyście przywitane po występach oraz zrobiono nam pamiątkowe zdjęcie z uczniami Szkoły im.M.R.Stefanika. Następnie udaliśmy się na lunch i słodki poczęstunek, by później uczestniczyć w zajęciach językowych i zwiedzić Ich miasto.
Dziękujemy za współpracę i zaproszenie pani Janie Reponova i pani dyrektor szkoły!
Dziękujemy również Radzie Rodziców ZSP Janowice, Firmie Olejak za sfinansowanie naszego wyjazdu oraz pani Annie Marek za pomoc przy wykonywaniu wraz z klasą V drzewek szczęścia dla szkoły partnerskiej.

Zdjęcia>>>        Prezentacja>>>


Gość o historii szkoły

Pan Marian Nycz-były nauczyciel historii naszej szkoły przybliżył nam wiele faktów z powstania budynku szkoły i osób, które przyczyniły się do jej budowy. Wkrótce szczegółowa relacja z tego wydarzenia.

Oto krótka relacja ze spotkania  >>>